Domů / Novinky / Země se právě vyhnula potenciálně apokalyptické sluneční bouři – jsme v bezpečí?

Země se právě vyhnula potenciálně apokalyptické sluneční bouři – jsme v bezpečí?

12. března došlo k téměř katastrofické události, která mohla planetu zničit – ale stala se na druhé straně Slunce, odvrácené od Země. Bylo to těsné, ale je třeba se v budoucnu ještě obávat? V díle, které napsal JR Dunn pro portál American Thinker přirovnal událost z 12. března k nechvalně známé Carringtonské události z 1. září 1859. Britský astronom Richard Christian Carrington si všiml toho, co popsal jako „dvě skvrny intenzivně jasného a bílého světla“, které vybuchovaly ze sluneční skvrny. O pět minut později tyto ohnivé koule zmizely, ale během několika hodin by jejich dopad pocítil celý svět.

„Té noci začala selhávat telegrafní komunikace po celém světě; objevily se zprávy o jiskrách, které šlehaly z telegrafních přístrojů, šokovaly operátory a zapálily papíry,“ vysvětlují zprávy.

„Po celé planetě noční oblohu osvětlovaly barevné polární záře, které zářily tak jasně, že ptáci začali cvrlikat a dělníci začali své každodenní práce v domnění, že slunce začalo vycházet. Někteří si mysleli, že se blíží konec světa.“

Ukazuje se, že v tu chvíli ještě nebyl všemu konec, i když to tak tehdy vypadalo. Vyhnula se planeta 12. března nedávným nedopatřením výronu koronální hmoty (CME) další apokalypticky vypadající události, nebo to byla další předzvěst věcí, které brzy přijdou?

Dostatečně velký výron koronární hmoty směrem k Zemi by zničil veškerou elektroniku a komunikaci jako EMP

Událost CME z 12. března byla ve skutečnosti mnohem větší než výbuch v Carringtonu v roce 1859. První odhady naznačují, že exploze je 10 až 100krát silnější než událost v Carringtonu, i když k ní opět došlo směrem od Země, nikoli směrem k ní.

Kdyby se to stalo směrem k Zemi, zemřely by miliony, ne-li miliardy lidí. Je možné, aby v budoucnu došlo k další takové události CME, která by směřovala k Zemi spíše než pryč od ní, což by mělo za následek typ neštěstí na konci světa?

„Kdyby byla obrácena naším směrem, kdyby Země nesla plnou tíhu toho výbuchu, stěží si dokážeme představit výsledky,“ píše Dunn o nedávné události z 12. března. „Je pravděpodobné, že všechny fungující elektrické systémy by byly okamžitě zničeny, stejně jako telegrafní systémy v roce 1859.

Elektronika by se stala zbytečnm odpadem

„Jakékoli aktivní elektronické nástroje – a možná dokonce i ty, které byly náhodou vypnuty – by byly smaženy a přeměněny na zbytečné kusy plastu, kovu a křemíku. Elektrické a elektronické sítě, které tvoří rámec civilizace třetího tisíciletí, by byly zničeny. Jakmile budou zničeny, veškerá moc zmizí. Průmysl by se zastavil. Masivní objemy dat, včetně téměř všech finančních dat, by jednoduše zmizely. Všechny způsoby komunikace mimo dosah hlasu by již neexistovaly. Nebyla by to otázka čekání na záchranu vládou jakéhokoli druhu. Vláda by se scvrkla na něco víc než jen na pojem. Samotné nástroje, na kterých závisí úleva, a dokonce i zotavení, by jednoduše zmizely. 

Většina lidí nemá ponětí, že k této nedávné události došlo dokonce 12. března. Přišla a odešla bez zjevných následků a Dunn navrhuje, že tato událost „resetuje hodiny“, čímž nás uvede do stavu svobody a čistoty na dalších zhruba 100 let. Mohlo to být zároveň předzvěstí další události, která se brzy stane a která bude příště čelit Zemi a která vyústí v onen nechvalně známý EMP (elektromagnetický puls), o kterém stále slýcháme?

Zdroje:
americanthinker.com/articles/2023/03/dodging_the_apocalypse.html
naturalnews.com/2023-03-29-earth-dodged-apocalyptic-solar-storm.html

Foto: Pixabay.com