Domů / PR / Zimní dovolená 2019/2020 s lyžováním na Slovensku

Zimní dovolená 2019/2020 s lyžováním na Slovensku

Pokud se už těšíte na zimu a přemýšlíte o zimní lyžování, máme pro vás jeden dobrý tip na zimní dovolenou s lyžováním na Slovensku. Zažijete tu spoustu zábavy během zimní dovolené a zároveň si dobře zalyžujete ve slovenských top lyžařských střediscích. Tou oblastí je region Národního parku Malá Fatra na severním Slovensku. Nachází se zde také známá slovenská obec Terchová.

Vaše lyžování na Slovensku může začít přímo v Malé Fatře v lyžařském středisku Vrátná. Jen v tomto středisku si zalyžujete na více než 14 km sjezdovek, k dispozici je sedačková lanovka, kabinková lanovka i vleky Poma. Vaše děti vám mohou pohlídat v babysitting na kopci nebo v lyžařské školce. Samozřejmostí jsou související služby jako půjčovna a servis lyžařské výstroje, bufety, a parkoviště.

Směrem na Oravu po asi 40 minutách jízdy z Terchové přijedete do lyžařského střediska Kubínska hoľa. Toto 5hvězdičkové lyžařské středisko se nachází v krásné oravské přírodě v pohoří Oravská Magura. Třetí špičkové slovenské lyžařské středisko vzdálené asi 40 minut jízdy z Terchové směrem na Kysuce je Velká Rača. Kromě 14 km sjezdovek zde najdete i celoroční bobovou dráhu.

Kromě lyžování Malá Fatra a Vrátna nabízejí mnoho příležitostí i na běžkování, skialpinismus a zimní turistiku. Pro turisty jsou připraveny i speciální balíčky, například sněžnicové pochod nebo lavinový kurz. Po dobrém lyžování se můžete vykoupat v některém z aquaparků v okolí. Kvalitní ubytování v Těrchové naleznete například v tříhvězdičkových chatách Uhorčík, Ilčík a Rajnoha. Na zimní sezónu jsou k dispozici zvýhodněné pobytové balíčky s výhodnými cenami na skipasy a dalšími slevami.