Domů / PR / 3 důvody, proč ve firmě používat cloudový software

3 důvody, proč ve firmě používat cloudový software

Cloud je budoucnost. A v tomto článku vám ukážeme, proč byste svoje aplikace měli přesunout do cloudu i vy.

Software pro řízení firmy nemusíte stahovat a instalovat na každý počítač zvlášť. Pokud použijete cloudové řešení, ušetříte si tím spoustu práce a získáte spoustu dalších benefitů. V tomto článku vám ukážeme tři největší výhody, které s sebou cloudové aplikace přináší.

Snadná aktualizace

Aktualizovat aplikace na každém počítači je pořádná řehole. Zejména pokud podnikáte v oblasti, kde není potřeba umět dobře ovládat počítač. I v kancelářích se ale často setkáte s lidmi, kteří na vlastní pěst nezvládnout aktualizovat aplikace nebo systém. Cloudový software pro firmu vám přitom tyto starosti ušetří. Aktualizace probíhají automaticky. Zpravidla v hodinách, kdy nikdo nepracuje. Během noci tedy poskytovatel softwaru provede aktualizaci a vy se ráno vrátíte k práci, aniž byste něco poznali.

Jednoduchá správa uživatelů

Pro IT oddělení a manažery může být tato položka velice důležitá. Přes cloudové aplikace je totiž mnohem snazší spravovat uživatelské účty a přiřazovat jim úkoly nebo oprávnění. Tím pádem snadno přiřadíte práva ke sdílení nebo úpravě souborů a dokumentů, jiným zase umožníte pouze prohlížení. Některé aplikace vám umožňují i zaznamenávat, kolik vaši zaměstnanci stráví času prací. A to je také vítaný bonus.

Jednodušší sdílení

Pokud máte ve vaší firmě dobře vyřešený souborový systém a přístup k serverům, tato položka se vás týkat nebude. V opačném případě ale určitě oceníte jednoduché sdílení dokumentů a větší zabezpečení. Přece jen sdílení dat přes ověřené a zabezpečené aplikace je mnohem spolehlivější než posílání souborů přes email. Emailovou komunikaci je totiž mnohem snazší prorazit a ukrást data, což se u cloudových služeb stává jen výjimečně.