Domů / PR / 3 tipy, jak připravit váš dům na používání elektromobilu

3 tipy, jak připravit váš dům na používání elektromobilu

Elektromobil se od ostatních automobilů poměrně liší. Je náročný nejen na prostor, ale také na přívod energie. Jak na to všechno připravit váš dům?

Koupit a začít používat. Pokud se chystáte pořídit elektromobil, tento proces bude o něco náročnější. Abyste totiž mohli vašeho čtyřnohého miláčka poháněného elektřinou pohodlně používat, budete k tomu potřebovat domácí nabíječku. V následujících řádcích vám tedy přinášíme tři tipy, jak váš dům na pečlivě připravit na elektromobilitu.

Najděte správné místo

Domácí nabíjení elektroauta není příliš náročné na prostor. Je ale dobré si předem určit, kde vlastně budete váš automobil nabíjet. Jako nejlepší prostor se nabízí především garáž, případně vaše parkovací místo. Nejlepší je, pokud je toto místo zastřešené. Pokud by na kabely a wallboxy dlouhodobě pršelo, mělo by to neblahý účinnek na jejich životnost. Nabíječky na elektromobil ale mohou fungovat i v otevřeném prostranství.

Dostatečný výkon obvodů

Domácí elektro nabíječky jsou poměrně náročné na přívod energie. Obvod by tam měl být dimenzovaný na to, aby se na něj dal připojit spotřebič s odběrem 22 kilowattů. Objednejte si tedy elektrikáře, který vám obvody náležitě překontroluje a případně navrhne alternativní řešení. V některých případech můžete požádat o pomoc i některé automobilky, které nabízí kontroly domácích rozvodů před instalací samotné nabíječky.

Výběr správného wallboxu

Kontrolou rozvodů to samozřejmě nekončí. Abyste mohli ze svého elektromobilu a nabíjení vymáčknout maximum, budete potřebovat také kvalitní wallbox. Jak ale takový vybrat? Nejlepší je spolehnout se na automobilku, která vám elektromobil nabízí. Ti sami vám totiž navrhnou ideální řešení, které bude pro váš elektromobil vhodné. V případě potřeby se můžete obrátit i na některé soukromé společnosti, které vám s návrhem a následnou realizací domácího nabíjení elektromobilů rádi pomohou.