Domů / PR / 4 tipy, jak pečovat o vaši pracovní obuv

4 tipy, jak pečovat o vaši pracovní obuv

Pracovní obuv je neustále vystavována tlaku zvenčí. Navíc musí dokonale chránit vaše chodidla. Jak se tedy o vaše boty starat, aby vám vydržela co nejdéle?

Pracovní holínky i pracovní obuv mají jednu věc společnou – pokud se o ně nebudete dobře starat, moc dlouho vám nevydrží. Proto vám v následujících řádcích přinášíme několik tipů, jak můžete vaši pracovní obuv udržet dlouho funkční.

Používejte lžíci

K nazouvání pracovních bot je dobré používat lžíci. Pro holínky pracovní to sice neplatí, u jiných typů pracovních bot si ale na to dávejte pozor. Pokud totiž lžíci nebude používat, zbytečně tak budete deformovat opatky. Obouvání lžící je navíc daleko pohodlnější a rychlejší. Jen to zkuste a sami uvidíte, že máme pravdu.

Dostatečně povolte obuv

Přezky, zipy a šněrovadla nejsou na botách jen na okrasu. Při jejich sundávání a následném nazouvání je proto dostatečně uvolněte. Chápeme, že vám to může každý den zabrat několik sekund, ale pro vaše boty je to rozhodně lepší. Pokud je budete povolovat, zabráníte jejich zbytečnému poškozování.

Mějte více párů bot

Mít jeden pár bot sice může být pohodlné, v dlouhodobém horizontu ale jde o neudržitelnou záležitost. Především v parných letních měsících, kdy se bude vaše noha potit, to krutě pocítí i vaše bota. Kvůli vlhkosti i častějšímu používání je proto nutné pořídit si více párů obuvi a následně je střídat. Pokud totiž vaše bota provlhne, zhoršují se její vlastnosti. V dlouhodobém horizontu pak může docházet k množení různých plísní, za což vám zase nepoděkují vaše chodidla.

Vyhýbejte se mokru

Tento bod přímo souvisí s tím předchozím. Pokud chcete, aby vám vaše pracovní boty dlouho vydržely, snažte se vyhýbat vlhkosti. Chraňte je před zbytečným promáčením, ale také stykem s chemikáliemi nebo ostrými předměty. Pokud víte, že se budete pravidelně pohybovat ve vlhkém prostředí, zvolte raději pracovní holínky. Ty jsou totiž pro mokrá prostředí uzpůsobena.