Domů / PR / 3 typy vysavačů, bez kterých se při práci neobejdete

3 typy vysavačů, bez kterých se při práci neobejdete

Vysavač se při práci hodí. Pomůže vám rychle uklidit a zbavit nečistot na celém pracovišti. Jaký ale vybrat? V tomto článku vám poradíme.

Chcete mít doma vysavač Karcher, který se postará o sebemenší částečku prachu? Pak jste na správném místě. Právě v tomto článku vám totiž povíme, jakou filtrační třídu vysavače vybrat, abyste dosáhli co nejdokonalejšího čištění.

Domácí vysávání

Pro domácí použití vám postačí vysavače Bosh s nízkou filtrační třídou. Určit, jak účinná filtrace těchto vysavačů vlastně je, je většinou nemožné. Výrobce totiž neuvádí, jak výkonné vlastně jsou. Proto se můžeme jen domnívat. To ale neznamená, že by se některé vysavače nemohly přiblížit k hodnotám dále zmiňovaných vysavačů. Počítejte ale s tím, že jejich účinnost bude výrazně nižší, v některých případech možná i pod 90 procent.

Úklid po práci

Po práci často vznikají drobné částečky, které jen těžko uklidíte s pomocí jiného stroje. A v tuto chvíli přichází na scénu vysavače Karcher s filtrační třídou L a M. L (nízká) třída má účinnost 99 %, M (střední) třída 99,9 %. S takto účinným filtrem budete schopní vysávat i ty nejdrobnější částečky sutin, klasického prachu nebo dokonce dřevěného a sádrového prachu. Jestliže tedy budete na daném pracovišti dále působit, nebudou vás ohrožovat nečistoty vzniklé z těchto materiálů.

Absolutní špička

Nejvyšší třída je pak označena písmenkem H. Třída H pak nabízí filtrační účinnost 99,995 %. Kromě výše zmiňovaných drobných částic vám tak pomůže zbavit se i těch nejdrobnějších bakterií a dalších škodlivých látek. Obzvlášť se hodí především pro vysávání karcinogenů. Myslete na to, až budete pořizovat pracovní vysavače Bosh. Pokud totiž zvolíte nejvyšší třídu, nebudete se muset bát žádných škodlivin poletujících ve vzduchu. Počítejte ale s tím, že si za takový stroj připlatíte.