Domů / PR / 3 věci, na které se připravit před koupí ekvitermní regulace

3 věci, na které se připravit před koupí ekvitermní regulace

Ekvitermní regulace přinese do vašeho života svěží vítr. Než si ale tento systém pořídíte, měli byste si dát pozor na tři věci, které zmiňujeme v článku.

Ekvitermní regulace je naprosto dokonalý systém, který vám může ušetřit spoustu peněz. Jen těžko toho ale dosáhnete bez toho, aniž byste svůj dům a svoji mentalitu náležitě připravili. V následujících řádcích vám proto přinášíme tři věci, na které byste se měli zaměřit ještě před nákupem ekvitermní regulace.

Zateplení domu

Zateplení domu je naprosto klíčové nejen pro správnou funkci ekvitermní regulace. Špatná izolace vám bude způsobovat celou řadu problémů i v případě, kdy budete vytápět a klasicky větrat. Pocítíte to především na účtech za vytápění. To totiž bude muset „vyvinout“ mnohem větší úsilí k tomu, aby váš domov vůbec vytopilo. Na izolaci je tedy dobré se zaměřit ještě před tím, než vůbec o ekvitermní regulaci začnete přemýšlet. V opačném případě budete zbytečně přicházet o peníze, které byste jinak mohli ušetřit.

Jaký máte rozpočet

Není ekvitermní regulace jako ekvitermní regulace. Některé systémy jsou levnější, jiné zase dražší. Proto před koupí nebo oslovením dodavatele prozkoumejte trh a určete si svůj rozpočet. A to včetně ceny za instalaci. Připravte se ale na to, že za kvalitní ekvitermní regulaci si připlatíte. A to v řádech deseti tisíců, v některých případech i více. Záleží jen na tom, jak velký je váš byt nebo dům a jak výkonný systém vlastně budete potřebovat.

Větrání

Neříkáme, že máte před nákupem ekvitermní regulace přestat větrat, je to ale něco, na co byste měli začít myslet. S koupí ekvitermní regulace totiž odpadá nutnost větrání. Větráním byste právě naopak škodili celému systému a zbytečně sabotovali jeho výsledky na poli vašich úspor. Proto se předem připravte na to, že jakmile uvedete vaši ekvitermní regulaci do provozu, měli byste s okamžitou platností přestat větrat. A to bez jakýchkoliv podmínek. O veškeré větrání se totiž postará samotný systém.