Domů / PR / 5 rad na cestě za správnou matrací

5 rad na cestě za správnou matrací

Výběr ideální matrace, která vám dopřeje vydatný spánek a neponičí vaše zdraví nemusí být jednoduché. Pokud se však budete řídit uvedenými radami, při výběru té správné matrace určitě nesáhnete vedle.

1. Na čem spíte nyní

Své předchozí zkušenosti hojně využijete při výběru nové matrace. Jak se vám spí na stávající matraci? Je tvrdá nebo příliš měkká? Co vám nejvíce vadilo a proč si pořizujete novou matraci? Všechny tyto otázky vám mohou usnadnit výběr vaší nové matrace.

2. K čemu bude sloužit matrace

107_regina-jpg-513x602K čemu vám bude sloužit nová matrace? Je určena pro každodenní používání nebo je určena jen pro hosty a nebudou tedy na ní kladeny takové nároky?

Pro každodenní používání je ideální matrace Regina 1+1, která má 5 anatomických zón a je ideální pro celoroční užívání. Navíc má speciální PUR pěnu, která zabraňuje nepřirozenému křivení páteře.

3. Matrace vcelku nebo kusové řešení

t105_fantasy-jpg-513x602Pokud máte dvojlůžko určitě řešíte zda si vybrat matraci vcelku nebo zvolit radši kusové řešení. Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. Velká matrace nemá uprostřed díru, ale zase má nižší životnost a špatně se s ní manipuluje.

Kusové řešení nabízí zase výhody především v individuální rovině. Jednoduše si každý zvolí tu svojí. Skvělou partnerskou matrací, je matrace Fantasy 1+1, která má v sobě speciální vlákna, jenž se přizpůsobí individuálním potřebám.

4. Jak zvolit tu správnou tuhost

Pro osoby s větší vahou, je vhodnější matrace tužší. Pokud však máte nízkou hmotnost, vybírejte si spíše měkčí matraci. Přesto zde platí, že vše vybírejte podle vašich preferencí a osobních zkušeností.

5. Jak dlouho vám vydrží matrace

horse active-513x602Životnost matrace závisí na několika faktorech, jako je tuhost, podklad, materiál a další. Průměrná životnost matrace je kolem 5-20 let. Skvělou volbou matrace, která nabízí prvotřídní materiály a dlouhou životnost, je matrace Horse Active 1+1. Matrace v sobě obsahuje koňské žíně a dvě rozdílné tuhosti. Díky tomu si skvěle odpočinete. HR pěna společně s PUR pěnou, pak zajišťují dlouhou životnost.