Domů / Novinky / 8 zapomenutých dovedností, které pomohly indiánům přežít drsné časy

8 zapomenutých dovedností, které pomohly indiánům přežít drsné časy

Před příchodem evropských osadníků měli američtí indiáni vzkvétající kulturu. Žili v souladu s přírodou a používali to, co měli, k výrobě toho, co potřebovali k přežití. Pokud chcete přežít v případě katastrofy, naučte se následujících osm základních dovedností od domorodých Američanů.

Naučte se využívat to, co příroda poskytuje

Domorodí Američané získali vše, co potřebovali, z přírody. Naučili se, jak najít pazourek k rozdělání ohně nebo zvířecí kůže k výrobě oblečení. Ne všichni moderní prepperové mohou přežít v divočině bez nástrojů k nalezení potravy a vybudování přístřešku. Před katastrofou byste se měli naučit dovednosti, které vám pomohou najít důležité zdroje přežití, jako je jídlo a voda. Naučte se žít v rámci svých možností a nesnažte se hromadit bohatství jen pro sebe.

Naučte své děti dovednosti přežití

Přežití bylo pro domorodé Američany všezahrnujícím úkolem. V minulosti byl otec zodpovědný za to, aby učil své syny, jak přežít. Tehdy ještě nebyly žádné školy, takže museli své děti učit sami. Pokud by otec svého syna učil nedbale, syn by s největší pravděpodobností zemřel bez nezbytných dovedností pro přežití. Průměrný indián se musel naučit různým dovednostem. A protože neměli žádná obchodní centra, museli si vyrobit vše, co potřebovali. Pokud potřebovali kánoi nebo zbraně, museli si ji umět postavit sami. Jako moderní prepper je vaším úkolem naučit své děti dovednostem pro přežití, které potřebují, aby se vypořádaly s různými scénáři katastrof.

Naučte se řemeslné dovednosti

Jedna z nejhorších věcí, které bílí muži udělali domorodým Američanům, bylo naučit je být závislými na vyrobeném zboží. I když toto zboží bylo často lepší než to, co měli Indiáni, tato závislost ovlivnila jejich pád. Domorodí Američané vyrobili, co potřebovali. Nikdy ho nekoupili nebo za něj jen zřídka vyměnili. V kultuře, kde je vše ručně vyráběno z přírodních materiálů, by domorodí Američané mohli přežít sami, bez obrovské infrastruktury, na které jsou dnes závislí moderní lidé. Pokud chcete být nezávislí a přežít v postapokalyptickém světě, naučte se najít nebo vytvořit to, co potřebujete, z materiálů kolem vás.

Žijte v souladu s přírodou

Domorodí Američané žili v souladu s přírodou. Vzali si z přírody, co potřebovali, a udělali to tak, aniž by zničili divočinu. Učili se zvuky a pohyby různých zvířat a uměli číst jejich stopy. Bylo mnoho kmenů, které byly přátelské k bílým osadníkům. Například Indiáni učili poutníky, jak sázet a pěstovat. Bez znalostí indiánů a jejich chápání přírody by USA vymřelo dříve, než vůbec začalo. Domorodí Američané znali přírodu a jejich nepřekonatelné znalosti poskytly základ mnoha učeným pracím, jejichž autory jsou učenci, kteří se od nich učili.

Seznamte se s léčivými rostlinami

Rostliny kolem nich byly jedinými léky, které domorodí Američané znali. Zatímco měli šamany, kteří byli odborníky na používání těchto rostlin, většina domorodých Američanů měla nějaké základní znalosti bylinné medicíny. Moderní medicína je evolucí bylinné medicíny. V minulosti lékaři sbírali bylinky a rostliny, které se používaly k léčbě různých bolestí. Mnoho dnešních moderních léků jsou umělé kopie přírodních léků nalezených v přírodě.

Léčivých rostlin je nespočet, naučte se poznat alespoň několik základních:

  • Měsíček lékařský, který může pomoci při kožních onemocněních. Použijte jeho okvětní lístky k výrobě topických olejů a mastí, které mohou pomoci hojit rány, popáleniny, vyrážky a suchou pokožku.
  • Bazalka posvátná, která je aromatická a antimikrobiální. Listy a květy rostliny se používají jako léčivý čaj při nachlazení a kašli . Čaj lze také použít k léčbě astmatu, bronchitidy, bolestí hlavy a zánětu dutin.
  • Mateřídouška, kterou lze použít jako lék na úzkost a stres. Užívejte jej jako tinkturu nebo čaj ke zmírnění bolestí, jako jsou bolesti hlavy, menstruační křeče a svalové výrony a bolesti.
  • Třapatka nachová nebo echinacea, která může pomoci posílit vaše imunitní zdraví.

Používejte své zdroje moudře

Když domorodí indiáni zabili zvíře, snažili se pro každou část najít využití. Všechno mělo své využití a indiáni byli chytří v hledání těchto využití. Spotřebovali vnitřní orgány zvířat, která zabili, tím, že je přeměnili na nádoby na vodu. Indiáni také věděli, že zdroje mohou docházet, když to nejméně čekají. Když měli co jíst, jedli dobře. Ale také se zásobili jídlem, aby se připravili na dobu, kdy nebudou mít jídlo. Zimy byly těžké, ale přežili díky uchovávání potravy v létě a na podzim. Průkopníci také věřili v rčení „neplýtvejte, nechtějte“. Nic nevyhodili. Průkopníci například proměnili starou košili v hadr a pytlovinu v ručník.

Naučte se, jak splynout

Apačští indiáni byli zběhlí v partyzánské válce. Podle příběhů se Apači mohli připlížit k podřimujícímu muži a ukrást koně, a to vše, když tam muž seděl a spal. Dokázali to, protože věděli, jak splynout s okolím a pohybovat se opatrně. Celá myšlenka maskování přišla původním Američanům přirozená. Jejich barva pleti a oblečení byly ideální pro úkryt v prostředí. Věděli, jak se pohybovat tiše, aniž by přitahovali pozornost. Měli také trpělivost pohybovat se dostatečně pomalu, aby nezachytili váš pohled. To vám pomůže vyhnout se nechtěné pozornosti. V situaci přežití vám to může pomoci zachránit život. Naučte se, jak vypadat jako prostředí kolem vás, a naučte se, jak se v tomto prostředí pohybovat.

Mít situační povědomí

Indiáni věděli o situačním povědomí. Věděli, kdy se chystají dorazit nepřátelé, podle toho, jak ptáci a veverky reagují na jejich přítomnost. Mohli poznat, kdy se blíží bouře, podle pozorování svého okolí a znamení z přírody. Domorodí Američané by ve světě kolem sebe viděli věci, kterých by si normální lidé nevšimli.

Než dojde ke katastrofě, naučte se žít v souladu s přírodou. Zlepšete své dovednosti pro přežití, abyste mohli napodobovat domorodé Američany, kteří přežili těžké časy s ničím jiným než se svými znalostmi a nástroji.