Mezi příznivce tohoto, dnes by se dalo říci, již mainstreamového životního stylu patří spousta lidí. Avšak jen málo z nich ví jak a kde vlastně tento styl vznikl a co všechno ho formovalo. Pojďme se podívat na příběh kterak se z lumpů stávají hvězdy. Všechno to začalo na počátku 20. let minulého století v černošských ghettech v USA.
Zde se mísily nejrůznější kulturní vlivy ze všech koutů světa, hlavně pak ty jamajské a americké a vytvářeli tak velmi osobitou mentalitu lidí kteří v nich žili. V roce 1967 se tyto vlivy promítli i do DJ Kool Herc, který se přestěhoval do NY, kde začal vytvářet osobitou hudbu, která v sobě spojovala jedinečný jamajský zpěv v podobě improvizovaného přednesů veršů do určitého beatu. Tak vznikl pojem break-beat tedy nelineární rytmus, který je doprovázen dvěma gramofony pro smíchávání a asynchronní pouštění dvou beatů.
Za centra tehdejší hip-hopové kultury je považován Bronx a LA. Prvním vskutku větším rappovým počinem je track Rapers Delight (raperovo potěšení) od dnes již neexistující skupiny Sugar Hill Gang. Této skladby se prodalo na dva miliony kusů, což bylo velkým úspěchem a právě touto skladbou se hip-hop dostal do masovějšího podvědomí a také začal být více komerčnější. Další zlom přišel se skupinou Run D.M.C., kteří nosili zásadně oblečení od značky Adidas kombinované s masivními zlatými řetězy. Dali tak základ módě, která je s tímto stylem spojená.
Samotný hip-hop se skládá ze čtyř elementů rap, breakdance, graffiti a beatbox. Tyto elementy vycházejí z pouličních bitev jednotlivých gangů, kteří mezi sebou zápasili o uliční bloky a území ve městech. Později se tyto zápasy přenesly do mikrofonu (rapbattle) doprovázeným beatboxem, do pohybu (dancebattle) a označování území vyústilo v graffiti díla, která již zdaleka nejsou jen obyčejným podepisováním jednotlivých členů gangu.