Domů / Kultura / Biologický muž vyhrál Miss Nizozemsko 2023 a bude soutěžit v Miss Universe

Biologický muž vyhrál Miss Nizozemsko 2023 a bude soutěžit v Miss Universe

Biologický muž poprvé vyhrál Miss Nizozemsko 2023 a bude soutěžit v nadcházející soutěži Miss Universe v Salvadoru. Rikkie Valerie Kolle, 22letá holandsko-molucká transgender modelka, porazila deset finalistek a byla korunována Miss Nizozemsko 2023 v sobotu 8. července v divadle AFAS v Leusdenu.

Portál Livemint.com uvedl:

Nová  Miss Universe Nizozemsko  se zapsala do historie, protože se stala vůbec první transgender ženou, která vyhrála národní titul. Je také teprve druhou transgender osobou, která se zúčastnila prestižní soutěže Miss Universe. Průkopníkem před ní byla Španělka Angela Ponce, která se zapsala do historie v roce 2018.

Kollé, touží být prominentním hlasem a vzorem pro  Queer komunitu, a jejím cílem je zasvětit svou kariéru podpoře jednotlivců, kteří čelili odmítnutí ze strany svých rodin během jejich přechodu.

Nizozemsko-molucká  královna krásy prohlásila, že si představuje svět, kde nikomu nebrání cesta k autenticitě, a je odhodlaná bojovat za sebevyjádření.

Lze připomenout, že transgender thajský podnikatel a aktivista loni koupil organizaci Miss Universe za 20 milionů dolarů.

Kupec, Chakrapong „Anne“ Chakrajutathib, je v Thajsku docela slavný a objevil se v několika televizních reality show.

V přeložené  tiskové zprávě společnost slavného transgender aktivisty, JKN Global Group Public Co. Ltd., uvedla, že bude značku používat k prodeji doplňků stravy, nápojů, produktů péče o pleť, kosmetiky a dalších „produktů životního stylu“ — navíc k pořádání soutěží.

„MUO nebo Miss Universe Organization je globální organizace s více než 71letou historií, kterou znají spotřebitelé po celém světě, kteří sledují více než 500 milionů soutěží Miss Universe po celém světě,“ uvedla tisková zpráva s tím, že „zakoupily různé země práva řídit soutěž Miss Universe v každé zemi a vysílat královny krásy na soutěže ve více než 94 zemích.

Zdroj:
livemint.com/companies/news/tata-starbucks-pvt-ltd-launches-lgbtqia-inclusive-campaign-it-starts-with-your-name-with-transgender-actor-as-protagonist-11683796946884.html
thegatewaypundit.com/2023/07/biological-man-wins-miss-netherlands-2023-set-compete/

Foto: Miss Netherlands