Domů / Novinky / Boxerské filmy, podle skutečných událostí

Boxerské filmy, podle skutečných událostí

Ne každý boxer je tak dokonalý jako italský hřebec Rocky. Boxerské filmy jsou oblíbeným žánrem po mnoho let a některé jsou natočené podle skutečných událostí a příběhů. Pojďme se společně podívat na osudy boxerů, které se zapsali do filmové historie.

V roce 1942 byl natočen film podle boxera Jamese J. Corbeeta, kterému se také říkalo Gentleman Jim. V té době byl boxerský svět bez pravidel a duely byly spíše pouliční rvačkou než sportovním zápasem. Na konci 19. Století si vybudoval skvělou boxerskou pověst James J. Corbett a média ho označovali za boxerského Genlemana. Možná proto, že mezi ostatními boxery vyčníval vzděláním. Absolvoval střední školu a proslýchalo se, že zvládl vychodit i vysokou školu. Kromě toho, je průkopníkem v technice boxu a všeobecnému povědomí o boxu, jako sportu. Režisér filmu Gentleman Jim Raoul Walsh vycházel z boxerova života. Hlavní roly si zahrál Errol Flynn, který ztvárnil drzého mladíka s nezměrným sebevědomím. Přijede do Ameriky, kde chce vylepšit boxu jméno. Nesmíme zapomenout na romantickou část příběhu a zamilovanou dvojici, která si nejdříve nemůže přijít na jméno. Jenže jak to tak ve filmech a v životě bývá, následně se do sebe zamilují a žijí šťastně až do konce života.corbett

Rocky Graziano je další boxer, který měl pestrý život a od pouličního rváče a floutka se dokázal vypracovat k férovému boxerovy se smyslem pro odpovědnost. Pravým jménem Thomas Rocco Barbarella byl rváč, který si prošel všemožnými nápravnými zařízeními, až se dostal do armády, kde napadl vyššího důstojníka a následně dezertoval. Svojí další cestu zamířil mezi provazy do boxerského ringu. V roce 1939 se stal šampiónem New Yorku v amatérské kategorii. Svojí zlatou medaili okamžitě zpeněžil a začal se naplno věnovat boxerské dráze.

Pod pseudonymem Rocky Graziano vyhrával zápas za zápasem. Všechny zápasy vyhrával především díky nenávisti a odhodlání, které si přinesl z ulice. Manželství ho však změnilo a jeho žena Norma si z něj vychovala zralého muže, který se naučil vnímat rozdíl mezi ringem a ulicí. Dotáhnul to až na šampióna ve střední váze.

Ve filmu Někdo tam nahoře mě má rád od režiséra Roberta Wiseho, můžeme vidět v hlavní roli Paula Newmana, který se během natáčení setkával se samotným Grazianem, aby vše bylo podle skutečného příběhu.