Free songs
Home / Novinky / Boxerské filmy, podle skutečných událostí
Boxerské filmy, podle skutečných událostí

Boxerské filmy, podle skutečných událostí

Ne každý boxer je tak dokonalý jako italský hřebec Rocky. Boxerské filmy jsou oblíbeným žánrem po mnoho let a některé jsou natočené podle skutečných událostí a příběhů. Pojďme se společně podívat na osudy boxerů, které se zapsali do filmové historie.

V roce 1942 byl natočen film podle boxera Jamese J. Corbeeta, kterému se také říkalo Gentleman Jim. V té době byl boxerský svět bez pravidel a duely byly spíše pouliční rvačkou než sportovním zápasem. Na konci 19. Století si vybudoval skvělou boxerskou pověst James J. Corbett a média ho označovali za boxerského Genlemana. Možná proto, že mezi ostatními boxery vyčníval vzděláním. Absolvoval střední školu a proslýchalo se, že zvládl vychodit i vysokou školu. Kromě toho, je průkopníkem v technice boxu a všeobecnému povědomí o boxu, jako sportu. Režisér filmu Gentleman Jim Raoul Walsh vycházel z boxerova života. Hlavní roly si zahrál Errol Flynn, který ztvárnil drzého mladíka s nezměrným sebevědomím. Přijede do Ameriky, kde chce vylepšit boxu jméno. Nesmíme zapomenout na romantickou část příběhu a zamilovanou dvojici, která si nejdříve nemůže přijít na jméno. Jenže jak to tak ve filmech a v životě bývá, následně se do sebe zamilují a žijí šťastně až do konce života.corbett

Rocky Graziano je další boxer, který měl pestrý život a od pouličního rváče a floutka se dokázal vypracovat k férovému boxerovy se smyslem pro odpovědnost. Pravým jménem Thomas Rocco Barbarella byl rváč, který si prošel všemožnými nápravnými zařízeními, až se dostal do armády, kde napadl vyššího důstojníka a následně dezertoval. Svojí další cestu zamířil mezi provazy do boxerského ringu. V roce 1939 se stal šampiónem New Yorku v amatérské kategorii. Svojí zlatou medaili okamžitě zpeněžil a začal se naplno věnovat boxerské dráze.

Pod pseudonymem Rocky Graziano vyhrával zápas za zápasem. Všechny zápasy vyhrával především díky nenávisti a odhodlání, které si přinesl z ulice. Manželství ho však změnilo a jeho žena Norma si z něj vychovala zralého muže, který se naučil vnímat rozdíl mezi ringem a ulicí. Dotáhnul to až na šampióna ve střední váze.

Ve filmu Někdo tam nahoře mě má rád od režiséra Roberta Wiseho, můžeme vidět v hlavní roli Paula Newmana, který se během natáčení setkával se samotným Grazianem, aby vše bylo podle skutečného příběhu.

 

Scroll To Top