Domů / PR / Chcete zlepšit své zdraví? Zkuste unikátní houby

Chcete zlepšit své zdraví? Zkuste unikátní houby

Cest, jak se dá zlepšit lidské zdraví, je celá řada. Samozřejmostí by měla být ta, která je spojena s využitím výhradně jenom přírodních produktů. Nikoliv doplňků stravy s množstvím chemie. Jakou cestu máme na mysli? Jsou to houby. Nikoliv ty běžné, které si přinesete z lesa, ale houby trochu jiné. Takové, o kterých se píše na webu Uspesna-lecba.cz. Pojďme si představit dvě zcela unikátní.

Cordyceps

Název pro mnohé dost možná zapeklitý a zcela určitě také neznámý. Proto je třeba podívat se na tento typ houby blíže. Přesným názvem je to Cordyceps sinensis a jejím unikátem je, že se jedná o cizopasnou houbu. Roste výhradně v oblasti Číny a Tibetu, což už samo o sobě napovídá tomu, že byla používána v místním léčitelství. Vzhledem k jejím účinkům je o ní velký zájem i nyní. Když se podíváme konkrétně na to, v čem primárně může pomoci, nelze opomenout:

  • Snižování krevního tlaku
  • Zlepšování viskozity krve
  • Podpora správného srdečního rytmu

Dále nelze zapomínat také na několik obecných předností, kam se řadí posilování imunity, nebo i silné antioxidační vlastnosti, nebo schopnosti dodat tělu potřebnou energii.

Reishi

Druhý název, a který se podíváme, už může být některým lidem přece jenom známější. A to dost možná i pro účinky, které Reishi houba má. Než se k nim podíváme, je dobré ji také lehce charakterizovat. Ideálně českým názvem, který je Lesklokorka lesklá. Její charakteristikou je hlavně to, že roste primárně na odumřelých stromech. A proč je na místě se o ni zajímat? Hlavně proto, že dokáže harmonizovat imunitní systém a zajistit dobrou detoxikaci těla. Zaujmou také její četné preventivní účinky. Ty se týkají hlavně tvorby a růstu nádorů, zvyšování cholesterolu, vzniku alergií, stejně jako dokáže pomoci při bolestech a podporovat regeneraci lidského těla. Tyto a jiné účinky byly prokázány i v řadě studií.