Domů / PR / Do jaké automyčky zajet?

Do jaké automyčky zajet?

Zájmem každého řidiče by mělo být, aby mu jeho vozidlo sloužilo co nejdéle. Proto je také potřeba věnovat odpovídající péči jeho údržbě. Nedostatečná péče vede nejen k rychlejšímu opotřebení jednotlivých součástek a zároveň dochází také ke snižování hodnoty vozu. Z toho důvodu byste měli také dbát na dodržování pravidelných servisních prohlídek v autorizovaném servisu.

Pravidelná péče o vůz

Základní péče o vůz začíná u mytí vozu. Tady se nabízí hned několik možností. Jistě si pamatujete na doby, kdy stály u cest vozy a lidé si umývali auta ručně. Tato doba je již naštěstí pro životní prostředí dávno pryč. Pokud se o takovýto kousek pokusíte nyní, můžete se dostat do křížku se zákonem. Jak tedy mýt vůz a nemít z toho problémy? Navštivte automyčku. Je jen na vás, zda dáte přednost klasické kartáčové myčce, která má mnoho příznivců, ale i řadu odpůrců. Tyto automyčky patřily dlouho dobu k nejrozšířenějšímu typu. V dnešní době však získaly velmi silného konkurenta v podobě samoobslužných mycích boxů. Co oba typy myček zásadně odlišuje?
Kartáčová myčka aut je plně automatizovaná, mytí v ní je rychlé, avšak je zde jedna věc, se kterou mají řidiči problém a tou je používání kartáčů, které mohou poškodit lak vozu. Oproti tomu bezkontaktní automyčka je sice levnější, ale také v ní strávíte více času. Vůz si zde myjete sami, máte tak dokonalý přehled o tom, co používáte. Díky vysokotlakým pistolím nehrozí poškození laku, pokud sami nepoužijete nějakou pomůcku, kterou byste toho poškození mohli způsobit.

Vybírejte s rozumem

Ať už si vyberete kterýkoliv typ myčky, nezapomeňte také na následnou péči. Odstranění nečistot je pouze začátek. V pravidelných intervalech byste měli používat také vosk, který ochrání lak vozu a neměli byste zapomínat ani na pravidelnou údržbu interiéru a to zejména v případě kožených či koženkových částí. Vždy používejte prostředky, které jsou speciálně určeny na daný povrch.