Domů / PR / Electro World slaví 20 let na českém trhu

Electro World slaví 20 let na českém trhu

Společnost Electro World, která patří k největším prodejcům elektroniky na našem trhu, slaví v říjnu 20. výročí otevření první české prodejny. K tomu došlo konkrétně 10. října 2002 na pražském Zličíně.

Už dvacet let růstu

Dvě dekády jsou už dostatečně dlouhá doba na bilancování. Electro World se za poměrně krátké údobí stihl dostat mezi špičku retailových řetězců. V současnosti se v České republice nachází 39 kamenných prodejen Electro Worldu a samozřejmostí je i robustní e-shop.

Do roku 2008 společnost otevřela každým rokem minimálně jednu prodejnu. V témže roce navíc vstoupila na slovenský trh, kde byly současně otevřeny tři pobočky. Český e-shop www.electroworld.cz byl spuštěn už v roce 2006, ten slovenský pak o pět let později.

V roce 2014 se novým majitelem Electro Worldu stala skupina NAY, která na Slovensku provozuje prodejny Nay Elektrodom. K dalšímu významnému milníku patří zdvojnásobení počtu kamenných prodejen převzetím poboček sítě K+B Expert, k němuž došlo v dubnu 2021. K původním 19 prodejnám jich tehdy přibylo dalších 19. Aktuálně nejnovější pobočka pak byla otevřena v červnu 2021 v Jihlavě.

Původní pobočky sítě K+B Expert Electro World postupně modernizuje. Zákazníci se tak mohou těšit na sjednocený design, příjemné prostředí i snadnější orientaci v prodejnách.

Modernizací prošla v roce 2021 také historicky první kamenná pobočka na Zličíně, která se nově nachází na frekventovanějším místě v rámci obchodního centra Metropole Zličín, a navíc je její součástí i vůbec první Apple Shop v rámci tradičního retailu.

Široký výběr i inovované služby zákazníkům

Postupně přirozeně rostlo i spektrum nabízeného zboží, které je nyní velice široké, a kromě tradiční bílé techniky a domácí elektroniky zahrnuje i IT vybavení, zařízení pro chytrou domácnost, zahradní techniku a bohatý hobby sortiment.

K dalším příjemným změnám patří inovované služby, které zákazníkům zvyšují komfort při nakupování a usnadňují život. Úplnou letošní novinkou bylo zavedení možnosti vyzvednutí zboží v Z-Boxech Zásilkovny. Zákazníci tak mají k dispozici téměř 15000 výdejních míst v ČR.

Už dříve společnost nabízela například Komfortní dopravu s balíčkem extra služeb, který využijí hlavně zákazníci nakupující objemnější zboží. Nově lze také v kamenných prodejnách vyzvednout naskladněné zboží do 15 minut, které si zákazníci předtím jednoduše objednají na e-shopu Electro Worldu. Za zmínku stojí i možnost prodloužení záruky na zakoupené zboží, pojištění náhodného poškození či nákup na splátky.

Výhodné nákupy pro každého

Electro World je prvním elektro řetězcem v České republice, který svým zákazníkům začal nabízel členství ve věrnostním klubu. To přináší řadu výhod, mezi které patří například výhodnější ceny vybraných produktů či nadstandardní benefity, jejichž nabídka se neustále rozšiřuje.

Zákazníci s Věrnostní kartou dostanou za každou transakci 1 % z ceny nákupu zpět jako slevu na další nákup. Navíc čas od času probíhá akce „10 % na Věrnostní kartu zpět“, a to je pak radost nakupovat.

Již tradicí se stávají pravidelné akce Slevové šílenství, kdy v rámci zpravidla prodlouženého víkendu jednou za půl roku můžete nakoupit vybrané zboží za ještě nižší ceny.

Velice si vážíme přízně, kterou nám naši zákazníci v uplynulých 20 letech projevovali a zároveň to považujeme za obrovský závazek. Věříme, že díky bohatému sortimentu, našim službám, a především inovacím se k nám budou vracet i nadále,“ říká Roman Kocourek, ředitel společnosti Electro World.

Při příležitosti oslav 20letého výročí chystá Electro World pro své zákazníky řadu promo akcí a zajímavých slev.

O společnosti Electro World

Společnost Electro World je jedním z největších multikanálových řetězců specializujících se na prodej spotřební elektroniky, výpočetní a telekomunikační techniky, domácích elektrospotřebičů a veškerého příslušenství, včetně poskytování souvisejících služeb. V letech 2016, 2017, 2018, 2019, 2020, 2021 a 2022 byla oceněna prestižním titulem Superbrands, který je uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.