Domů / PR / Elektrické motory značky Bühler vás nikdy nezklamou výkonem ani kvalitou

Elektrické motory značky Bühler vás nikdy nezklamou výkonem ani kvalitou

Elektrické motory jsou jednou z komponent, které našly v moderních mechanismech a systémech celou řadu možností využití svého potenciálu. Různé druhy motorů se specializují na konkrétní operace, přičemž jsou poháněny různým způsobem nebo jsou často i vybaveny převodovkou.

Každý druh je přitom specifický v některých ohledech a dokáže proto podat za daných podmínek mnohem lepší výkon, nebo naopak stát opodál své konkurence, která si poradí s požadavky mnohem lépe.

Prémiové elektro motory značky Bühler

Značka Bühler už po dlouhou dobu let patří mezi přední výrobce elektromotorů a komponentů, které se starají o jejich bezproblémový běh. V nabídce najdete motory provedené v klasické bezkartáčové i kartáčové variantě. Stejně tak můžete najít elektrické motory Bühler vybaveny různými stupni a mechanismy převodů, které z nich mohou udělat ještě schopnější a efektivnější zařízení pro konkrétní provozní účely.

Jak fungují a v čem jsou dobré kartáčové motory?

Kartáčové motory jsou specifické tím, že mají uvnitř komponentu navíc, jedná se právě o ony kartáče. Kartáče jsou dělány většinou z uhlíkového materiálu a při své činnosti kooperují s komutačním kroužkem. To má za výsledek to, že se může pomocí směru proudu a polarity generovat otáčení v motoru a tím pádem se dostává celý motor do svého běhu.

Kvalitní komutátorové DC motory Bühler mají hlavní výhodu v tom, že dosahují mnohem vyšší účinnosti, než je to v případě motorů bezkartáčových. Tento mechanismus má ale i svoje vady. Jde především o to, že mohou trpět energetickými ztrátami na vinutí, nebo o to, že se poměrně rychle opotřebovávají.

Jak jsou na tom jejich bezkartáčové protějšky?

Oproti tomu bezkartáčové motory mají konstrukci značně odlišnou. V základu se dá říct, že zde nenajdeme žádné kartáče. Najdeme tady ale celou řadu vinutí cívek a také pevné magnety. Jednotlivé cívky jsou napájeny proudem tak, aby tvořili indukční pole. Na něm vzniká opačná magnetická polarita, než je polarita pevného magnetu uvnitř motoru. Ve svém výsledku pak EC motory Bühler generují otáčení právě rozdílem polarit. Jsou schopny synchronního i asynchronního běhu. Nemají tak vysoké otáčky, ale velice dlouhou životnost a klidnější průběh.