Domů / PR / Home trendy, které se dostaly letos do popředí

Home trendy, které se dostaly letos do popředí

Rok 2021 se chýlí ke svému konci, což znamená, že je čas na menší rekapitulaci posledních měsíců. Podívejme se konkrétně na svět bydlení, který se letos radoval z mnoha zajímavých trendů. Co konkrétního se dostalo do popředí a co dominovalo v moderně zařízených domácnostech? A řadili jste se se svým domovem k těm, které na bytových trendech opravdu lpěli?

Aranžérské minimum v popředí

Zatímco příštímu roku pravděpodobně budou dominovat výraznější prvky, letos se zájem upoutal spíše na aranžérské minimum. Platilo, že čím střídmější barvy dominovaly našim pokojům v domě, tím lepší to bylo. A taky tím víc doplňků jsme mohli do jednotlivých místností naaranžovat. Většinou jsme však nechtěli pokazit ten působivý minimalismus, který se pokoji linul, že jsme se uchýlili k opravdovým drobnostem, což nakonec ostatně vyhrálo na plné čáře.

Když už jsme chtěli nějaké doplňky ve svých domovech, byly to spíše proutěné košíky a koše (či verze z přírodních materiálů vyrobené), dále svícny, dekorace z hliněné keramiky nebo to, co jsme našli při poslední procházce (kameny, větve, mušle).

Renovace byla hlavním tématem

Zatoužili jste po novém gauči? Pak jste oprášili starou rozkládací pohovku. Nebo jste sedacímu vaku ušili novou pokrývku. Takzvaný upcycling neboli recyklace či renovace byla hlavním tématem letošního roku. A jelikož výraznou měrou přispěla našemu životnímu prostředí o vínku, očekává se, že v podobném duchu se „pojede” i nadcházející rok.

Staré kusy nádobí, ohmatané knihy, starý nábytek – nic z toho se nevyhazovalo, ale naopak se těmto věcem vdechl druhý dech.

Dřevo na každém rohu

A když už jsme u touhy prospět životnímu prostředí, lidé začali výraznou měrou sázet na dřevo. Dřevěné doplňky či cokoliv dalšího vyrobené z dřeva se těšilo nevídanému úspěchu. A nejen tento přírodní materiál, ale i jiné, jako je kůže, sklo nebo papír. Do popředí se dostaly i látky, jako je len, bavlna nebo vlna, z nichž se šily nejrůznější povlaky na polštáře nebo samy peřiny.