Domů / PR / Děsíte se blížícího se vánočního úklidu? Jde to i s klidem

Děsíte se blížícího se vánočního úklidu? Jde to i s klidem

Vánoční úklid zřejmě vymysleli lidé, co se doma hodně nudili – tento výrok zazněl již v mnoha hlavách, které se soužily nad nepříjemnými povinnostmi. Čeká letos úklid i vás? Víme jak na to, abyste jej měli hotový raz dva.

Jděte na to chytře

Proč si kazit celý den, když si jednotlivé povinnosti můžete rozložit do mnoha dnů… Dejme tomu, že si během jednoho dne naordinujete úklid pouze jedné místnosti. A nemusíte to brát příliš vážně. Pokud se u vás během vánočních svátků vyskytují návštěvy, které posuzují uklizenost vašeho bytu, měly by se jít s touto nepříjemnou úchylkou léčit. Stačí, když to vezmete systematicky.

Začnete v horním patře

Dejme tomu, že si místnost rozdělíme na tři patra. V tom horním začneme. Z kovové garnýže sejmeme záclonu a závěs a vložíme je do pracího sáčku na šetrný program. Mezitím si umyjeme okno a nezapomeneme na sebe dělat grimasy, když už se v okně konečně zase vidíme. Ošudlit hadrou zevnitř svítidla by také nebylo od věci, stejně jako rychlé ometení dlouhou prachovkou po všech stěnách. Tento „liščí ohon“, jak prachovce mnoho lidí říká, vám spolehlivě pobere i nevzhledné pavučinky.

Jdeme níže

Nyní je gró celé místnosti. Jednotlivá zákoutí nábytku. Možná zjistíte, že jste našli skutečný poklad, když budete vysypávat a následně třídit obsahy jednotlivých šuplíků. S větší pravděpodobností se tam ale budou skrývat spíše nepotřebné kousky předmětů, součástky, které nikam nepatří, nebo drobky od svačiny. Všechno dobře vymeťte a pokud je poklad, který právě nacházíte, nedej bože plesnivý, s ledovým klidem jej vyhoďte. Prostě se to stalo, že se kousek jídla zatoulal až sem. Může za to kočka.

Možná jste se do úklidu ponořili natolik, že vaším bytem nyní zní pořádný rytmický bigbít. Tak pořádně na kolena a dejte si sólo. Vařečka je jasný mikrofon. Úklid přeci nemusí být nuda.