Domů / Novinky / Jak by dnes vypadaly nejdůležitější historické osobnosti?

Jak by dnes vypadaly nejdůležitější historické osobnosti?

Zajímá vás, jak vypadaly důležité historické osobnosti ve skutečnosti a jak by vypadaly, kdyby žily v dnešní době? Nejste sami. Becca Saladin, která pochází z Dallasu v Texasu, začala v únoru 2019 pracovat na unikátním projektu, vytvořila úžasnou sbírku obrázků, které podle ní zobrazují, jak by velké historické osobnosti mohly vypadat, kdyby žily dnes. Její instagramový účet, který má více než 40 000 sledujících, obsahuje původní obrázky i současné verze.

Becca o své neuvěřitelné práci řekla toto: „Vždy mě fascinovala historie a archeologické studium. Lidé podle mého názoru mají tendenci dívat se na historii jako na soubor událostí, podobně jako ve filmu, který obvykle nemůžeme cítit nebo do něj zapadnout. Uznávám, že pompejské pozůstatky, skvěle zachované incké mumie, konkrétní předměty osob, které se po dlouhou dobu ztratily, a mnohé další předměty jsou tím, co nás ve skutečnosti ohromuje a přibližuje minulosti.“

„Obvykle jsem přemýšlela o tom, jak úžasné je dívat se na historické události a lidi tak, jak se skutečně žily. Projekt Royal Now jsem založila v únoru 2019 hlavně proto, abych si představila Annu Boleynovou, jednu z mých oblíbených historických postav, jako současnou ženu. Byla jsem zvědavá, jestli by mohla ožít z těch několika slabých kreseb, které jsme o ní měli. Začala jsem tvořit, abych ukojila svou osobní zvědavost, jak by historické postavy mohly vypadat, kdyby teď stály přede mnou. Upřímně oceňuji pomoc, které se účtu dostalo, a těším se, co se bude dít dál.“

#1 Nefertiti

Pro svou krásu a dokonalost je dobře známo, že tato busta Nefertiti byla vytvořena během jejího života. Nefertiti žila v letech 1370 až 1330 před naším letopočtem. Byla královskou Egypťankou a manželkou faraona Achnatona. Achnaton je dobře známý svým úsilím přeměnit Egypt z polyteistické na monoteistickou civilizaci (uctívající pouze sluneční božstvo Atona).

#2 Julius Caesar

#3 Alexandr Veliký

Měl heterochromii (jedno oko modré a jedno tmavé nebo kombinaci obou), vlnité zlaté vlasy a podle výzkumu měl ohromující postavu.

#4 Královna Alžběta I

#5 Agrippina mladší

„Právě jsem studovala Agrippinu mladší.“ Měla však šílenou existenci. Byla matkou císaře Nera a sestrou císaře Caliguly. Pokud máte zájem dozvědět se o ní více v tomto období římské historie, doporučuji udělat si o ní průzkum.

#6 Anna Boleynová

#7 Jane Austenová

#8 Mary, královna Skotů

#9 Madame De Pompadour

Jiné jméno pro Jeanne Antoinette Poisson bylo Madame de Pompadour. Poprvé upoutala pozornost Ludvíka XV. na plese v roce 1745 (proslýchalo se, že ona byla oblečená jako domino a on jako rostlina), a od té doby sloužila jako jeho hlavní zvláštní dáma až do roku 1751. Ve skutečnosti byla jednou z nejmocnějších žen na francouzském dvoře.

#10 císařovna Alžběta Rakouská

Elisabeth, často známá jako Sisi, byla po celý svůj život proslulá tím, že byla ohromující, bystrá, vzpurná a temperamentní. Pokud se zajímáte o život v Evropě pozdního 19. století, je to rozhodně něco, na co byste se měli podívat.

#11 Ludvík XIV., Král Slunce

#12 Kateřina Aragonská

„Toto zobrazení Kateřiny Aragonské, která vládla jako anglická královna v letech 1509 až 1533 a byla manželkou krále Jindřicha VIII., bylo obecně mým oblíbeným výběrem. Je náročné odhalit její skutečnou podobu, protože existuje několik jejích vyobrazení, z nichž všechna mají různé rysy. Podle historiků věřím, že tato fotografie zachycuje její obětavost, mírnost a odevzdanost.

#13 Ludvík XV

„Ludvík XV. byl druhým nejdéle vládnoucím králem ve francouzské historii, ale vzpomíná se na něj méně než na jeho předchůdce, Krále Slunce a jeho dědice Ludvíka XVI.

#14 Marie Antionette

#15 Catherine Parr

„Byla to manželka, která přežila panovníka, který byl ve vedení v pozdějších letech,“ řekla autorka.

#16 Císař Augustus

Císař Augustus, který se narodil jako Octavius ​​a byl starším synovcem Julia Caesara, sloužil jako vůdce Říma během prvních 500 let republiky. Říši však ovládal v době, kdy byla římská říše poměrně klidná. Je to kontroverzní postava, zejména s ohledem na mazaný a bezcitný způsob, jakým začal vládnout.

#17 Královna Isabella Kastilská

„Královna Isabella Kastilská, spojenec Ferdinanda II. a ten, kdo vyslal Kolumba na průzkum „nového světa“ v roce 1492.

#18 Velkokněžna Anastasia Romanov

#19 Abraham Lincoln

Lincoln sloužil jako 16. americký prezident od března 1861 až do své smrti v dubnu 1865. Lincoln vedl národ přes Americkou občanskou válku, která byla jeho nejsmrtelnějším konfliktem a byla také poznamenána veselím, posvátností a politickou nestabilitou. Posílil národní vládu, ochránil Unii, odstranil podmanění a způsobil revoluci v americké ekonomice.

#20 Christina z Dánska

„Dánská Christina, zobrazená v tomto díle Hanse Holbeina, žila v letech 1521 až 1590. Anglický král Jindřich VIII. považoval Christinu za jednu z žen, které si může vzít. Vzhledem k tomu, že se anglický král rozvedl se svou první manželkou a oženil se s druhou, Christinu jeho věhlas nezajímal. Christina byla první, kdo veřejně řekl to, co je možná to nejhezčí, co kdy kdo řekl o králi Jindřichovi: „S možností, že kdybych měla dvě hlavy, jedna by měla být u odvozu anglického krále.“ Jaké pozoruhodné odmítnutí nabídky na angažmá.

#21 Madame Du Barry

Toto je Madame du Barry, zvláštní dáma Ludvíka XV. po skonu jeho první lásky, Madame de Pompadour.

#22 Caligula

Caligula, římský císař a notorický darebák.

#23 Eleanor z Toleda

„Eleanor z Toleda byla pozoruhodná žena. Byla to dáma Cosima I. de Medici, známého člena rodiny Medici, a pocházela ze španělského Toleda. Normálně s ní manžel konzultoval záležitosti týkající se úředních povinností a ona dokonce zastupovala jako jeho partnerka, když byl pryč z Florencie.

#24 Napoleon

Věděli jste, že Napoleon měřil 1,68 m? Ve své době nebyl žádný prcek, ale naopak měl výšku průměrného muže.

#25 Katherine Howard

Protože byla pátou manželkou Jindřicha VIII., Katherine Howardová (asi 1523–13. února 1542) vládla jako královna Anglie sotva šestnáct měsíců. Jednoduše řečeno, Katherine byla sestřenicí Anny Boleynové – druhou Henryho manželkou. Jemu bylo 49 let a jí bylo buď 16 nebo 17, když se vzali. Její krátká vláda anglické královny skončila, když dostala příkaz k vraždě a byla obviněna z cizoložství.

#26 Benjamin Franklin

#27 Jindřich VIII

#28 Král Jindřich VII

„V této scéně je zobrazen Jindřich VII., první tudorovský král. Po svém vítězství proti Richardu III. v bitvě na Bosworthském poli v roce 1485 byl Jindřich posledním anglickým králem, který usedl na trůn prostřednictvím vojenského konfliktu.

#29 Mona Lisa

#30 Grace Kelly

Grace Kelly, princezna z Monaka a herečka v americkém filmovém průmyslu

Více informací:  Instagram