Řidičský průkaz získáváme v osmnácti letech. Nikde se však nepíše, že v osmnácti jsme ostřílenými řidiči s plnou škálou zkušeností. Většinou velmi chybujeme, což se může odrazit na bezpečnosti na silnicích. Nejen, že sami jsme takovým nebezpečím pro sebe a ostatní, ale jsme také velkým rizikem pro naše auto. A tím, že se dopouštíme řady přešlapů ruinujeme jednotlivé součástky, mezi které patří i tlumiče do auta, ať už jsou to tlumiče na Subaru Forester, nějaké BMW či Volkswagen.
Preferujeme nevhodný styl jízdy
Jednou z možností, jak konkrétně nejvíce škodíme našemu vozidlu je, když volíme nesprávný styl jízdy. Tím, že jezdíme stylem „brzda-plyn” výrazně opotřebováváme jednotlivé součástky, navíc tím plýtváme palivem. Spotřeba se o více jak dvacet procent zvyšuje.
Abychom předcházeli nejen vysoké útratě za pohonné hmoty, měli bychom manipulovat s nohou na plynu velmi opatrně. Nevystřelujte hned na zelenou, také dojíždějte na volnoběh, pakliže to silnice před vámi umožňuje.
Špatně nahuštěné pneumatiky
Před tím, než vůbec stisknete ten pedál, měli byste si zkontrolovat vůz. Nezabere to příliš mnoho, ale můžete se vyhnout nejen značnému opotřebení jednotlivých dílů vozidla, ale také nehodám, ke kterým na silnicích dochází prakticky neustále. Sledujte především pneumatiky, které by měly být správně nahuštěné. Nesprávně nahuštěné pneu výrazně zdražuje jízdu, což se při současných cenách pohonných hmot opravdu nevidí rádo.
Podle posledních statistik více jak třetina řidičů jezdí na podhuštěných pneumatikách. Tím se nejen zvyšuje spotřeba pohonných hmot, ale také se tím více opotřebuje vozidlo.
Naplno puštěná klimatizace také není hospodárná
Možná si to neuvědomujete, ale i taková klimatizace vám značně může lézt do peněženky, a to dokonce i v případě, že je puštěná v autě při jízdě. I naplno fungující klima vám může až o čtyři procenta zvýšit spotřebu vozidla, navíc z toho můžete nachladnout.