Domů / PR / Jak dokáží rekuperační jednotky zlepšit podmínky v domácnosti, a jak fungují?

Jak dokáží rekuperační jednotky zlepšit podmínky v domácnosti, a jak fungují?

Pokud bychom chtěli být více všeobecní, tak bychom rekuperační jednotky nazvaly jako drobnější sestry klimatizací. Jedná se o systém, který funguje na velice podobném principu, ale nemá tak plošné účinky. Konec konců i jejich pořizovací cena a náklady na instalaci jsou o poznání nižší, než je tomu v případě klimatizací.

Rekuperační jednotka je drobným tělesem, které se instaluje přímo do venkovní stěny nemovitosti. Díky tomu může fungovat jako velice efektivní teplotní předěl a může tak mimo jiné pracovat i jako výměník tepla.

Jak fungují rekuperační jednotky?

Všechny rekuperační jednotky, nebo slangově i rekuperace, fungují na bázi vyměňování venkovního a vnitřního vzduchu. Mohou tak eliminovat nepříjemnosti, které vznikají především jako lokální problémy v některých místnostech. Kvalitní rekuperace vzduchu Pardubice se navíc instalují velice často v blízkosti teplotních mostů. Tedy míst, kde je vysoký teplotní předěl, a kvůli tomu je tady výrazný rosný bod. Na základě toho se v daných místech mohou tvořit nepříjemné vlhkostní mapy na stěnách, které dlouhodobě mohou přerůst až v plísně.

Jak je možné, že rekuperace neochlazují místnosti?

Spoustu lidí napadá otázka, jestli nebudou rekuperační jednotky tvořit ve svém místě průvan nebo dokonce jestli nebudou ovlivňovat vnitřní teplotu na základě té venkovní. Ani jedno se rozhodně nebude dít, protože všechny rekuperace Hradec Králové obsahují malý výměník tepla. Ten je uvnitř tělesa rekuperace jako takové, a je v přímém kontaktu s kanálem co přivádí i co odvádí vzduch. Na místě pak dochází k výměně tepla, a rekuperace tak dokáže snížit jakýkoliv pokles nebo nárůst teplot v lokální pozici na maximální jeden stupeň Celsia.

Mnohem čistší vzduch a boj s plísněmi

Některé nemovitosti bohužel mají typický problém s plísněmi. Jde především o byty, které jsou součástí starších zástaveb. Starší nemovitosti totiž mají poměrně dost nedokonalé vyvážení teplot, a na základě toho dochází k tomu, že se tvoří plísně kolem oken. I proto jsou rekuperace do bytu Pardubice velice často využívané především v nemovitostech, které mají tento konkrétní problém.