Domů / Podnikání / Jak se nezbláznit z práce na volné noze

Jak se nezbláznit z práce na volné noze

Pán svého času, pracovní svoboda, výhodné daně a spousty dalších výhod lákají čím dál více lidí k práci na volné noze. Jenže i tento pracovní druh závazku sebou přináší řadu nevýhod a nejistot. V dnešním článku si povíme o tom, jak se nezbláznit ze sedmi denního pracovního týdne a jak si netahat práci domu, i když pracujete z domova.Dvakrát měř, jednou běž.

Předtím než se rozhodnete vylétnout z hnízda vaší firmy, kde po dlouhá léta pracujete, radši si ověřte, že to na co se chystáte, má skutečně smysl. V první řadě si zkuste zajistit pár pracovních zakázek během svého zaměstnání. Zjistíte tak, že někdo má o vaši práci a zkušenosti zájem. Pokud se tak nestane, je lepší zůstat ve stávající práci než se zbytečně pokoušet o něco, co je předem ztracené. Na druhé straně se také může stát, že si vyděláte více než ve vaší stávající práci a díky tomu máte o motivaci postaráno.freelancers-ftr

Kde pracovat.

Předem si promyslete, kde budete většinu času pracovat. Prostředí by vám mělo vyhovovat za všech okolností. Nemělo by tam být příliš rušivých vlivů, které vás budou odvádět od práce. Pokud vám domov nevyhovuje, můžete zkusit místní knihovnu či pracovní centra, kde si pronajmete stůl pro sebe.

Plánujte.

Mějte plány. Vytvořte si dlouhodobé, ale i krátkodobé plány. Přestože chcete pracovat na volné noze, stále musíte mít alespoň trochu daný pevný řád, který vás bude posouvat ve vašem pracovním snažení dopředu.

Práce a domov jsou dvě odlišné věci.

Ke klientům se chovejte vždy slušně a pokorně. Pokud narazíte na klienta, který je otravný až na půdu, v poklidu dodělejte zakázku a zkuste si za něj najít náhradu. Postupem času jak bude vaší kvalitní práce přibývat, začnou se kupit i zakázky a příval peněz. Jakmile k tomu dojde, stále si zachovejte svoji pokornou tvář. Nikdy totiž nevíte, kdy se trh změní a vy už na to nebude stačit. V takovém případě vás slušná pověst může zachránit před krachem.

Všeho s mírou

Užívejte si hluchých míst během pracovních dní, kdy nezavadíte o zakázku. Ono se to nezblázní a peníze si naženete při další zakázce. To samé co se týče obecných pravidel. Příliš všeho škodí a tak si občas slevte ze svých vysokých nároků a užívejte si život.