Domů / PR / Jak se zlepšila kvalita pracích prášků v posledních letech?

Jak se zlepšila kvalita pracích prášků v posledních letech?

Kvalita pracích prášků se v posledních letech údajně zlepšila. Je to pravda? Na to si posvítíme v tomto článku.

Návrat k přírodě a větší zodpovědnost vůči okolní životnímu prostředí. Právě to je fenomenem posledních let. A to i v odvětvích, ve kterých byste to možná vůbec nečekali. Poslední dobou přírodní prací gel a přírodní prášek na praní nabírají na síle. V tomto článku se tedy podíváme na to, jestli je to dobrá volba a jestli se tedy pořád vyplatí kupovat chemické prací prášky.

Jsou klasické prací prášky škodlivé?

Pod slovem „vyplatí“ si ale každý bude muset představit úplně něco jiného. Pro někoho je to úspora peněz, pro někoho jiného zase neodolatelná vůně a účinnost pracího prostředku. Co kdybychom vám ale řekli, že prací prostředek tak velký vliv na kvalitu praní nemá?

Člověk totiž občas zapomíná, že k pouhému praní stačí i voda. Ta máte totiž sama od sebe taktéž prací účinek. Nečistoty se totiž odstraňují především třením jednotlivých kusů prádla o sebe. Na odolné nečistoty už ale prací prášek platí. Je ale klasická chemie tou nejlepší odpovědí?

Lepší kvalita pracích prášků

Celkově se dá ale říct, že se ekologická zodpovědnost výrobců pracích prášků v posledních letech výrazně zlepšila. Samotné prací prášky jsou totiž výrazně ekologičtější než jejich předchůdci. Díky tomu, že nemusíte používat tolik prostředku na praní, také ušetříte obalový materiál. A to je také jasné plus. Největším pozitivem jsou ale tenzidy, jejichž množství je v pracích prášcích jen minimální. Tyto látky jsou navíc biologicky odbouratelné. K tomu všemu od roku 2009 nemohou prostředky obsahovat více než 0,5 hmotnostních procent fosforu. To znamená méně sinic a odumírání vodních živočichů.

Kvalita pracích prostředků se tedy výrazně zlepšila, i přesto se dá standard posunout ještě o něco výš. Pokud tedy chcete, abyste prali pouze ekologicky šetrnými a přírodními pracími prášky, budete muset vzít zodpovědnost do vlastních rukou. Nakupte na eshopu Allsa.cz, který nabízí široké spektrum přírodních pracích prášků a gelů. Ušetříte tak přírodu a pomůžete k udržení životního prostředí i pro další generace.