Domů / PR / Jak správně vybrat zásuvku a vypínače?

Jak správně vybrat zásuvku a vypínače?

Stavba domu není nic snadného. Kromě toho, že se musí vynaložit velké množství fyzické práce (zejména pokud dům stavíte svépomocí), také se musíte obrnit po stránce své psychiky. Není totiž tajemstvím, že budete zkoušení mnohdy maličkostmi, jako jsou zásuvky a vypínače. Právě u těchto dvou elektroprvků může nastat velký problém – nebudete vědět, pro jaký se rozhodnout. A tak si pojďme říct, podle čeho se rozhodovat.

Nepodceňujte tuto drobnost

ABB vypínače a zásuvky jsou sice drobností, ale i tato drobnost (podobně jako kliky u dveří) dokáže výrazně pozměnit výsledný vzhled interiéru a také dokáže rozbít první dobrý dojem, který bude člověk po vstoupení do interiéru mít. A tak nepodceňujte výběr ani této drobnosti a dejte si s ní záležet.

V nejlepším případě si udělejte seznam toho, co konkrétně potřebujete sehnat, v jakých velikostech a po kolika kusech. Raději si sepište všechno společně s elektrikářem, ať neutrácíte za to, co reálně nebudete potřebovat.

Sázejte na zavedené značky

Výběr ideální zásuvky nebo vypínače si můžete značně usnadnit tím, že budete sázet na už zavedené značky. Člověka by před koupí zásuvek a vypínačů ani nenapadlo, kolik se takových drobností na trhu vlastně nachází. Aby se však výběr neprotáhl, nabídku zužte právě na zavedené značky.

Když budete pořizovat vypínače a zásuvky do celého domu, nebude to zrovna levné. Proto se vyplácí sázet spíše na kvalitní materiály a stálé produktové řady, které slibují alespoň trochu dlouhou životnost.

Materiál, tvar a barva

Dále sledujte vlastnosti daného řešení. Materiál, barva a tvar – ryze individuální stránky, které uvažte dle svých osobních preferencí a dle budoucího vzhledu vašeho domova.