Domů / PR / Jak vytvořit na kávě dokonalou mléčnou pěnu? Využijte tlaku vodní páry

Jak vytvořit na kávě dokonalou mléčnou pěnu? Využijte tlaku vodní páry

Jste-li opravdoví kávoví gurmáni, máte doma pravděpodobně již dávno koupený elektrický či ruční napěňovač mléka a víte velmi dobře, jak si kvalitní kávu s dokonalou mléčnou pěnou připravit. Jestliže ale nemáte tolik času a nechcete ho věnovat detailní přípravě kávy a tu si raději vychutnáte z vašeho domácího kávovaru, pravděpodobně mléčnou pěnu šleháte pomocí trysky, která je přímo na něm. I šlehání mléka tryskou ale vyžaduje trochu znalostí a zručnosti, ale především čistý kávovar.

Bez čistých hadiček to nepůjde

Základem kvalitní mléčné pěny je čistá tryska na kávovaru. Tu udržíte v kondici s použitím nejmodernějších čisticích prostředků. Společnost Filter Logic v tomto ohledu velmi dobře ví, co její klienti potřebují, a proto připravila nový prostředek, který vám právě představujeme. Filter Logic čisticí tekutina si dokáže poradit jak se silnými usazeninami uvnitř hadiček mléčných rozvodů, tak i se znečištěnou tryskou na mléko anebo s plísní, která se již ze všech nečistot stihla vytvořit. Tento čisticí prostředek je velmi silný, ale zároveň ohleduplný jak k vašemu zařízení, tak k přírodě, do které se nakonec dostane prostřednictvím odpadní vody. Podobně silný, ale šetrný čisticí prostředek, určený k údržbě kávovarů je také Filter Logic odvápňovač. Ten doporučujeme používat preventivně alespoň jednou za měsíc. A váš kávovar vám bude sloužit dlouhá léta.

Co budete potřebovat?

Kromě čistých hadiček mléčného okruhu také kvalitní mléko. Ke šlehání využívejte raději plnotučné, které má ještě vysoký obsah smetany a půjde snadněji našlehat. Důležitá je také kvalitní nerezová konvička, která půjde snadno udržovat a udrží mléko chladné přesně tak, jak potřebujete ke šlehání.

Jdeme na to

Předtím než vložíte trysku do konvičky s mlékem, nechte ji profouknout naprázdno. Tím se odstraní všechny nečistoty a usazeniny zbylé po předchozím šlehání. Trysku vkládejte jen několik milimetrů pod povrch mléka a páru pusťte naplno. Počítejte s tím, že mléko začne v konvičce zvětšovat svůj objem, proto ji nikdy neplňte po okraj. Důležité je také nestrkat trysku doprostřed konvičky, ale spíše na její okraj. Tak nedojde k prudkému točení mléka, ale právě k jeho dokonalému našlehání.