Free songs
Home / PR / Jak vytvořit na kávě dokonalou mléčnou pěnu? Využijte tlaku vodní páry
Jak vytvořit na kávě dokonalou mléčnou pěnu? Využijte tlaku vodní páry

Jak vytvořit na kávě dokonalou mléčnou pěnu? Využijte tlaku vodní páry

Jste-li opravdoví kávoví gurmáni, máte doma pravděpodobně již dávno koupený elektrický či ruční napěňovač mléka a víte velmi dobře, jak si kvalitní kávu s dokonalou mléčnou pěnou připravit. Jestliže ale nemáte tolik času a nechcete ho věnovat detailní přípravě kávy a tu si raději vychutnáte z vašeho domácího kávovaru, pravděpodobně mléčnou pěnu šleháte pomocí trysky, která je přímo na něm. I šlehání mléka tryskou ale vyžaduje trochu znalostí a zručnosti, ale především čistý kávovar.

Bez čistých hadiček to nepůjde

Základem kvalitní mléčné pěny je čistá tryska na kávovaru. Tu udržíte v kondici s použitím nejmodernějších čisticích prostředků. Společnost Filter Logic v tomto ohledu velmi dobře ví, co její klienti potřebují, a proto připravila nový prostředek, který vám právě představujeme. Filter Logic čisticí tekutina si dokáže poradit jak se silnými usazeninami uvnitř hadiček mléčných rozvodů, tak i se znečištěnou tryskou na mléko anebo s plísní, která se již ze všech nečistot stihla vytvořit. Tento čisticí prostředek je velmi silný, ale zároveň ohleduplný jak k vašemu zařízení, tak k přírodě, do které se nakonec dostane prostřednictvím odpadní vody. Podobně silný, ale šetrný čisticí prostředek, určený k údržbě kávovarů je také Filter Logic odvápňovač. Ten doporučujeme používat preventivně alespoň jednou za měsíc. A váš kávovar vám bude sloužit dlouhá léta.

Co budete potřebovat?

Kromě čistých hadiček mléčného okruhu také kvalitní mléko. Ke šlehání využívejte raději plnotučné, které má ještě vysoký obsah smetany a půjde snadněji našlehat. Důležitá je také kvalitní nerezová konvička, která půjde snadno udržovat a udrží mléko chladné přesně tak, jak potřebujete ke šlehání.

Jdeme na to

Předtím než vložíte trysku do konvičky s mlékem, nechte ji profouknout naprázdno. Tím se odstraní všechny nečistoty a usazeniny zbylé po předchozím šlehání. Trysku vkládejte jen několik milimetrů pod povrch mléka a páru pusťte naplno. Počítejte s tím, že mléko začne v konvičce zvětšovat svůj objem, proto ji nikdy neplňte po okraj. Důležité je také nestrkat trysku doprostřed konvičky, ale spíše na její okraj. Tak nedojde k prudkému točení mléka, ale právě k jeho dokonalému našlehání.

Scroll To Top