Domů / PR / Ustájení

Ustájení

Historické stáje Ballylinch Stud

Tradice u koní, zvláště co se týče lokace ustájení, má své historické opodstatnění. V místě, kde se nikdy nechovali koně, jen stěží může vzniknout novodobě úspěšný chov koní. Naši předci dobře věděli, proč a jaká místa k chovu vybírají.

Speciálně ustájení drahých dostihových koní má dlouhou tradici a vkročit do stájí, kde se psala historie stovky let, má v sobě nepopsatelné kouzlo. Když se k tomu přidá i genius loci, tato kombinace je mocná. Jedno z míst, které se tímto může chlubit, je Ballylinch Stud.

Historie místa

Nachází se v irském hrabství County Kilkenny a jeho historie se píše již od roku 1541. Krásný kout přírody s neuvěřitelně malebnými starými stájemi je z historického hlediska asi nejlépe spojen s fenomenálním „Tečkovaným zázrakem“ The Tetrarch (Roi Herode), pro něhož zázemí vybudoval major Dermot McCalmont a jeho rodina. Později tam stál i jeho nejlepší syn Tetratema, který se tam také narodil. Oba byli šampióny plemeníků.

Narodila se tam za éry McCalmontových celá řada skvělých koní, jako např. velcí vítězové The Satrap, Forth Hand, Stadacona, Mr Jinks, Ojala, Slide On, Piccadilly, Queen of Sheba, Durante, Lapel, Cossock, Avoca, Circus Lady atd.

Později hřebčín koupila rodina Mahonových, která jej vlastní dodnes a mj. odchovala například Belardo či Chriselliam a Wizz Kid.

Místa, která mají dlouhou a úspěšnou tradici ustájení koní, jsou zkrátka při dobré péči trvale zdrojem dobrých koní.

Ballylinch Stud v současné době

Hřebčín velice prosperuje a nabízí pět následujících plemeníků s připouštěcími poplatky: Fascinating Rock (5000 €), Make Believe (15 000 €), Waldgeist (17 500 €), New Bay (20 000 €) a konečně hvězdného Lope de Vega (125 000 €). Kromě toho mají vlastní stádo matek a odchovu a nabízí ustájení a péči o plnokrevné koně svých klientů.

Je to krásné místo, s bohatou a úspěšnou tradicí ustájení dostihových koní.