Domů / PR / Jak zatočit s úzkostí? Tyto techniky vám pomohou v krizové situaci

Jak zatočit s úzkostí? Tyto techniky vám pomohou v krizové situaci

Dnešní doba je velmi rychlá a zběsilá. Pro mnoho lidí pandemie a stres vyústily v úzkosti. Zbavit se úzkostným stavů rozhodně není jednoduché a mnoho lidí k tomu potřebuje i pomoc od odborníků. V každém případě byste se měli naučit techniky, které vám pomohou ve chvíli, kdy to nejvíc potřebujete. Poradíme vám několik tipů, jak si s tím poradit.

Rychlé způsoby, jak porazit úzkost

Máte-li problémy s úzkostí jen někdy, můžete se naučit pár základních triků, jak to zvládnout. Psychoterapie Praha vám může pomoci s dlouhodobým problémem, který se rozhodně musí řešit. V první řadě se zkuste zeptat sami sebe, jestli se doopravdy nacházíte v kritické situaci. Někdy totiž náš mozek přijde s hroznými scenériemi, které vůbec nejsou pravdivé.

Rychle se zbavíte úzkosti také těmito způsoby:

  • hluboké dýchání,

  • aromaterapie,

  • procházka.

Na internetu najdete nespočet návodů, jak dýchat hluboce. Dýchací techniky vás mohou velmi rychle uklidnit, ať jste kdekoli. Některé vůně jsou také velmi uklidňující. Najděte svou oblíbenou vůni a zkuste aromaterapii. Uvidíte, že vám bude mnohem lépe. Čerstvý vzduch a pohyb vám také hodně pomohou.

Dlouhodobé metody pro psychickou pohodu

Sami nebo s terapeutem byste měli najít příčiny, které spouští vaše úzkosti. Podle toho potom najdete metody, jak tyto stavy zastavit nebo minimalizovat. Vyzkoušet můžete také pravidelné meditace. Není to tak jednoduché, jak to vypadá. Využít k tomu můžete i aplikace s řízenou meditací, které vám pomohou hlavně v začátku.

Kognitivní behaviorální terapie je způsobem, jak poznat své myšlení a reakce. Díky tomu se můžete určitým vzorům chování vyhýbat nebo se naučit, jak zaměřit svůj mozek pryč od úzkosti. Velmi důležitý je také vyvážený jídelníček a pravidelná fyzická aktivita. Jakmile budete mít zdravé tělo, bude zdravější i vaše mysl.