Domů / Novinky / Nejprve Francie, nyní Korea: Apple iPhone 12 generuje příliš mnoho záření

Nejprve Francie, nyní Korea: Apple iPhone 12 generuje příliš mnoho záření

Jen několik dní poté, co Francie nařídila okamžité zastavení veškerého prodeje Apple iPhone 12 kvůli obavám z radiace, zahájila Jižní Korea vlastní vyšetřování bezpečnosti tohoto kontroverzního smartphonu. Korejské ministerstvo vědy a ICT vydalo prohlášení, v němž vysvětluje, že cílem vyšetřování je „vyřešit obavy veřejnosti“ z iPhonu 12, u kterého bylo ve francouzských testech zjištěno, že vyzařuje více záření, než je zákonný limit stanovený Evropskou unií (EU).

„Všechny smartphony prodávané v Koreji, včetně iPhonu 12, se kvalifikovaly pro globální standard týkající se radiační bezpečnosti a byly certifikovány,“ uvedlo ministerstvo.

„Abychom však vyřešili obavy veřejnosti, požádali jsme Apple, aby o tomto problému podal zprávu a nechali čtyři varianty modelu iPhone 12 projít záměrnou kontrolou a výsledky zveřejnili.“

Pokud by tato záměrná kontrola prokázala úrovně radiace překračující zákonný limit, pak by všechny čtyři verze řady iPhone 12, která zahrnuje také 12 Pro, 12 Mini a 12 Pro Max, mohly čelit zákazu dovozu a maloobchodu v celé Koreji.

Německo a Španělsko rovněž zvažují zákaz iPhonu 12 kvůli nadměrné radiaci

Několik dalších zemí od té doby také oznámilo, že plánují blíže prozkoumat bezpečnost iPhonu 12. Německý síťový regulátor BNetzA říká, že iPhone 12 může v rozporu se zákonem vydávat příliš mnoho záření, a španělská skupina spotřebitelů OCU naznačila v podstatě totéž.

Francie, první země, která přijala opatření, zjistila, že iPhone 12 absorbuje elektromagnetickou energii tělem kolem 5,74 wattu na kilogram. To je o 1,74 wattu na kilogram vyšší než zákonný limit 4,0 wattu na kilogram v Evropě i Jižní Koreji.

Jean-Noel Barrot, francouzský ministr pro digitální ekonomiku, oznámil, že pokud Apple pošle bezdrátovou aktualizaci softwaru pro všechny iPhone 12, mělo by to stačit k vyřešení problému.

„Očekává se, že Apple odpoví do dvou týdnů,“ uvedl.

Co se stane s jihokorejským vyšetřováním bezpečnosti iPhonu 12, se teprve uvidí, ale víme, že všechen ten humbuk kolem iPhonu 12 se příhodně shoduje s tím, jak komunistická Čína vydala smartphone Huawei Mate 60 Pro, který je o světelné roky před námi – Vše, co Apple ve své aktuální řadě chytrých telefonů nabízí.

Reakce uživatelů

„Pamatujete si, když představitelé tabáku před Kongresem prohlásili, že jejich produkt není návykový?“ jeden komentující napsal k novince o iPhone 12.

„Bylo prokázáno, že vystavení radiofrekvenčnímu záření (EMF) ovlivňuje propustnost hematoencefalické bariéry a také mění expresi mikroRNA v mozku,“ napsal další článek, který odkazuje na tento článek z Environmental Health Trust .

„Překlad: Nikdy nenoste AirPods a minimalizujte používání mobilních telefonů.“ Tento komentátor přináší vynikající bod o zařízeních Bluetooth, jako jsou AirPods společnosti Apple, které spočívají přímo v ušních kanálcích člověka a vyzařují, kdo-i-ví-jak-moc EMF znečištění přímo do jeho hlavy.

Další si spojil injekci grafenu prostřednictvím „vakcín“ proti koronaviru (COVID-19) s bezdrátovou technologií 5G obsaženou v iPhonu 12 a všech nejnovějších modelech smartphonů. „Grafen není organicky rozpustný v lidském těle,“ vysvětlil tento člověk, který prohlašoval, že je „informatik“. „Takže, dostanete to tam a zůstane to tam. Horší je, že když se pohybujete a tělo se ohýbá, části s ostrými grafenem prorážejí blízké buněčné stěny. Vaše tělo to může léčit znovu a znovu až do určitého množství.“

„Úhel 5G: Pokud byste byli schopni navrhnout tvar grafenu, mohli byste dosáhnout dvou věcí. Mohli byste jej tvarovat jako žiletkový drát, abyste co nejrychleji „rozřízli“ co nejvíce buněčných stěn, ale co je důležitější, mohli byste naladit tvar/délku, abyste byli vybuzeni konkrétní frekvencí, jako anténa. Ve vzrušeném stavu bzučí jako elektrický řezbářský nůž.“

Zdroje:
https://www.naturalnews.com/2023-09-20-korea-probes-apple-iphone-12-excess-radiation.html
https://www.zerohedge.com/technology/first-france-now-korea-probes-iphone-12-radiation-concerns-curb-public-anxiety
https://ehtrust.org/wi-fi-wireless-radio-frequency-radiation-can-damage-the-blood-brain-barrier/

Obrázek: Apple Youtube screenshot