Domů / PR / Jaká psí plemena jsou aktuálně nejoblíbenější?

Jaká psí plemena jsou aktuálně nejoblíbenější?

Přemýšlíte, že si pořídíte psího čtyřnohého mazlíčka? V tom případě jistě přemýšlíte nad tím, jaké plemeno by to mělo být. Psích plemen je opravdu mnoho, v současné době dokonce existuje seznam plemen, která se řadí k nejoblíbenějším. V případě, že se chcete tímto seznamem inspirovat, vybrali jsme ze seznamu nejatraktivnější psí plemena, která vám jistě učarují na první pohled. Víte, jaká psí plemena to tedy jsou?

Yorkshirský teriér

Pokud bydlíte v bytě a chcete si pořídit pejska, doporučujeme zvolit yorkshirského teriéra, který je ideální do bytu hlavně díky své miniaturní velikosti. Jeho srst je naprosto skvělá, je to jeden z mála psů, který nelíná. Navíc je to nenáročný pejsek, který má veselou povahu a který je zároveň společenský. Takřka ihned si k vám vytvoří pouto, které bude nezničitelné.

Labradorský retrívr

Takzvaní labradoři jsou oblíbeným plemenem už dlouho. Díky své klidné a společenské povaze jsou ideálním kandidátem na post “psa do rodiny s dětmi”. Jedná se o psy velmi inteligentní, kteří jsou zároveň věrní a velmi vlídní a přátelští. I když je to už větší pes hodící se spíše na zahradu, není nijak útočný ani nijak náročný.

Knírač

Dalším oblíbeným a často pořizovaným psím plemenem je takzvaný knírač, jenž je velice inteligentní, zároveň také ostražitý a věrný své rodině. I když je knírač poměrně malým pejskem, potřebuje mít důsledného pána, který se mu bude věnovat. Málokdo ví, že je to skvělý služební nebo sportovní pes.

Ať už vám učaruje jakékoli psí plemeno, nezapomeňte, že je třeba každému psovi dopřát několik věcí. Každý pes by měl mít svůj pelíšek, stejně tak je třeba, aby měl vodítko a obojek, případně šátek. Co se týče hraček, ideální jsou kostičky se jmény. Jakožto majitel pejska oceníte mít třeba při procházce takzvaný pamlskovník, v němž si můžete nosit pamlsky pro psího mazlíčka. Ostatně vše, co se může vám jakožto chovateli pejska hodit, najdete v internetovém obchodě iridog.cz.