Domů / PR / Jaké benefity přináší tribulus mužům a ženám?

Jaké benefity přináší tribulus mužům a ženám?

Tribulus terrestris může přinést výrazné zlepšení v některých oblastech života nejen u mužů, ale i u žen. V tomto článku zjistíte více.

Tribulus terrestris může přinést benefity oběma pohlavím, pokud jej budete správně a pravidelně užívat. V následujících řádcích se tedy podíváme na to, s čím vám vlastně kvalitní kotvičník zemní vlastně může pomoct.

Účinky u mužů

Tribulus terrestris tinktura je často citován společně s řešením některých problémů především u mužů. K nim patří především nízká hladina testosteronu, kterou tato rostlina dokáže navýšit. Ne vždy ale tak, jak byste mohli čekat. Některé studie totiž ukázaly, že u některých mužů je užívání tohoto doplňku stravy zbytečné. Především u mladých a zdravých mužů nebo sportovců. U starších mužů nebo mužů s erektilní dysfunkcí ale může tribulus výrazně pomoci s řešením tohoto problému.

S vyšší hladinou testosteronu a dalších látek, které kotvičník zemní obsahuje, přichází i zvýšení zájmu o sexuální život, obnovení životní vitality a elánu. Některé zdroje dokonce uvádějí, že tribulus terrestris pomáhá i s explozivnějším růstem svalů nebo redukcí telesného tuku. Dosud provedené studie ale vliv na redukci tuku nebo růst svalů bohužel neprokázaly.

Účinky u žen

U žen jsou výsledky užívání tribulusu relativně podobné. Tedy alespoň v oblasti sexuálního života, kde by mělo dojít ke zvýšení libida a zájmu o sexuální život. Tribulus ale může pomoct i s potlačováním nespavosti, napětí, deprese, návalů horka, proměn nálad nebo s podrážděností. Stejně jako u mužů, ani u žen bohužel nebyly prokázány účinky na redukci tělesného tuku nebo růst svalů.

Pokud si tedy chcete těchto benefitů užívat i vy, není nic jednoduššího než zamířit na eshop Herbavis.cz a vybrat si některé z dostupných produktů. Sáhnout můžete například po kotvičník zemní tinktura, který je jednoduše stravitelný a stejně snadno se dávkuje. Veškeré produkty z tohoto eshopu navíc pořídíte za velice příznivé ceny.