Domů / PR / Jaký vliv má menopauza na ženy po 40

Jaký vliv má menopauza na ženy po 40

Menopauza je jedno z velmi závažných období v životě ženy, jehož provází celá řada nepříjemných potíží a nejen zdravotních. Patří k nim i nespavost, pocení, podrážděnost či nadváha. Menopuaza je období, kterým končí ženská plodnost, vyhasínají totiž funkce vaječníků. Toto období je pro většinu žen velice náročné, neboť je provázenou celou řadou více či méně negativních změn.

Nejčastější příznaky a potíže

Délka období je u každé ženy individuální. Mezi nejčastější obtíže patří návaly horka a pocení, které se objevují v důsledku poklesu hladiny estrogenu (ženský pohlavní hormon). Ženu neohrožují přímo na životě, ale pokud jsou velmi silné a v četné intenzitě a četnosti, velice znepříjemňují běžný život. V případě těchto potíží se jako účinný prostředek může jevit doplněk stravy menoxin.

Mezi další potíže, které jsou spojeny s tímto obdobím, patří špatné usínání a časté a opakované buzení během noci. To pak vede ke zvýšené únavě během dne. Velmi časté jsou i emocionální poruchy, k nimž patří úzkost, pocity neklidu nebo podrážděnost. Všechny tyto výkyvy způsobuje kolísavá hladina hormonů, které mají vliv na činnost mozku.

Podrobnější informace k jednotlivým obtížím přináší menopauza příznaky.

Zajímavé informace naleznete na pohledzeny.cz

Potraviny pro menopauzu

V naší stravě se nachází celá řada potravin, které příznaky menopauzy mohou pomoci zmírnit.

Přinášíme několik tipů:

Energii podpoří ovesné vločky, semínka, ořechy, zelenina (mrkev, brokolice, dýně, ředkev), ovoce (banány, broskve, jablka, hrušky, hrozny), luštěniny, kuřecí maso či sladkovodní ryby.

Hladinu hormonů pomohou upravit lněné semínko, mořská řasa Wakame nebo brukvovitá zelenina.

Potraviny, které ochladí jsou například jogurty, některé druhy zeleniny (rajčata, okurky či cukety, čaj ( zelený, mátový či ibiškový), houby nebo hořké listové druhy salátů.