Domů / PR / Je lepší pronájem e-shopu, nebo řešení na míru?

Je lepší pronájem e-shopu, nebo řešení na míru?

Přemýšlíte o založení e-shopu? Ale nejste si jistí, zda vám bude stačit pronájem, nebo bude nutné vsadit na řešení na míru? V tomto článku se dozvíte, jaké výhody a nevýhody s sebou obě varianty přináší.

Co všechno potřebujete, abyste mohli e-shop spustit

Abyste mohli začít svůj internetový obchod provozovat, budete potřebovat několik věcí. Jedná se především o doménu (tedy internetovou adresu), hosting (tedy místo, kam se web fyzicky umístí) a smlouvu s poskytovatelem platební brány (pokud budete svým zákazníkům umožňovat platbu kartou).

Zároveň je pochopitelně potřeba mít k dispozici zboží, jeho fotografie a popisy produktů. Dejte si přitom pozor na používání generických popisů produktů od dodavatelů. Pokud totiž budete mít zcela totožný popis jako jiný e-shop, vyhledávač vás automaticky vyhodnotí jako duplikát a ve vyhledávači vás nezobrazí. Navíc přijdete o možnost své zboží pomocí vyladěných popisů opravdu prodat. 

TIP: S tvorbou e-shopu na míru se můžete obrátit na profesionální studio MD webdesign.

Klady a zápory pronájmu e-shopu

Obrovskou předností pronájmu e-shopu je bezpochyby rychlost jeho nasazení do provozu a malé vstupní náklady. Hosting obvykle bývá v ceně, stejně jako pravidelné aktualizace a vylepšování.

Na druhou stranu je třeba počítat s tím, že e-shop ani data nevlastníte. Nevýhodou je rovněž skutečnost, že váš e-shop bude vypadat jako jiné pronajaté e-shopy a nebude se tedy příliš odlišovat. Někomu může vadit také případný komplikovaný přechod na jiné řešení a skutečnost, že se vždy musíte přizpůsobit tomu, co pronajímatel nabízí. 

Klady a zápory řešení na míru

V případě řešení na míru je tomu obráceně. E-shop stejně jako veškerá data vlastníte a internetový obchod je vyladěný přesně na míru vašim představám i představám vašich zákazníků. Používat můžete originální grafiku i nejrůznější prvky a e-shop prakticky donekonečna vylepšovat. 

Na druhou stranu je nutné myslet na to, že tvorba e-shopu na míru trvá i několik měsíců a pojí se s ní jednorázové vyšší vstupní náklady. Také si musíte sami platit vlastní hosting a hlídat si veškeré aktualizace. 

Více informací ze světa tvorby webových stránek a e-shopů najdete na www.mdwebdesign.cz.