Domů / PR / K čemu všemu potřebuje naše tělo kolagen?

K čemu všemu potřebuje naše tělo kolagen?

Lidské tělo potřebuje k našemu každodennímu fungování mnoho látek, živin a minerálů, které mu dodávají sílu a energii. Bohužel během dne i s přibývajícím věkem tělo mnohé látky ztrácí a je třeba takové látky dodat do těla znovu. Například mluvíme o kolagenu, o němž se v poslední době hovoří poměrně často. Důvodem je zejména to, že díky nedostatku kolagenu není naše pleť pružná ani elastická, jinými slovy vznikají vrásky a kruhy pod očima, což jsou první viditelné symptomy nezadržitelného stárnutí.

Jak jsme zmínili, tělo ke své skvělé kondici a vzhledu potřebuje několik látek. Patří k nim i zmiňovaný kolagen, který udržuje zdravou a krásnou a mladou nejen naši pleť, ale také se podílí na pevném zdraví chrupavek, zubů a také dásní, kůže a vlasů.

Co je to kolagen?

Než si však zmíníme vícero věcí, k čemu naše tělo potřebuje kolagen, zmiňme si především to, co to kolagen je. Jedná se o ve vodě nerozpustnou bílkovinu, která dodává pokožce pružnost a samozřejmě také pevnost. Pokud bychom se měli podívat na klouby a kosti, kolagen je to, co drží naše kosti všechny pohromadě.

I když si tělo drží kolagen poměrně dlouhou dobu, po pětadvacátém roce života se začíná z těla vytrácet. K tomu přispívá navíc i náš špatný životní styl nebo třeba kouření.

K čemu všemu potřebuje naše tělo kolagen?

Jak již bylo zmíněno, kolagen působí proti stárnutí nebo taky pro vráskám. Je bojovníkem proti lámání nehtů nebo je určen na podporu růstu vlasů. Dokonce i v mnohých žehličkách na vlasy najdeme napuštěný kolagen, aby vlasy při úpravě tolik netrpěly.

Kromě toho kolagen zmírňuje bolest kloubů, zrychluje metabolismus či pomáhá se syndromem zvýšené propustnosti střeva. Kolagen totiž obsahuje aminokyseliny, které dokážou uzdravit stěny našeho střeva a ostatně celého trávicího traktu.