Domů / PR / Vše o obytných vestavbách do automobilů

Vše o obytných vestavbách do automobilů

Rozhodli jste se vycestovat do zahraničí, ale nechcete letět letadlem? Dáváte přednost cestování po vlastní ose vlastním osobním automobilem? V tom případě se vydejte na takzvaný road trip s obytným vozidlem, jehož součástí jsou i vestavby do aut, o nichž si prozradíme první, poslední.

Pokud jste v minulosti cestovali obytným vozidlem, pravděpodobně si takovou vestavbu do auta nebo obytnou vestavbu do dodávky umíte představit. Někteří se však v nedávné době setkali s obytnými vozy poprvé.

Obytné vestavby jsou převážně určené pro dvě osoby

Jestliže se rozhodnete koupit si obytný vůz s vestavbou, je třeba mít na mysli, že obytné vestavby ve vozidlech jsou určeny primárně pro dvě osoby. Pokud budete dodržovat tento počet, jsou vestavby i velice pohodlnou záležitostí.

Vestavby rovná se vše, co potřebujete

Vozidla s vestavbami jsou vybavené naprosto vším, co potřebujete a co od takového vozidla vyžadujete. Jenom by se dalo říct, že je všechno trochu více stísněné, než jak tomu je u klasických obytných vozidel. Nechybí však v tomto případě ani toaleta, ani lednice, kuchyňka nebo sprcha či samozřejmě místo na spaní. Mnohé vestavby mají i otvírací střechu, aby do “interiéru” proudil čerstvý vzduch.

Vestavby pro všechny značky dodávek

Lze říct, že se obytné vestavby dělají snad pro všechny značky dodávek. Zpravidla se vestavby dělají na podvozcích vozů Fiat Ducato nebo Citroen Jumper, jelikož v těchto dodávkách je prostor nejširší, také jsou lehké a finančně se jedná o nejdostupnější záležitost. Jak jsme ale zmínili, vestavby jsou možné i pro další vozy, a to třeba pro vozidla Renault Master, MB Sprinter nebo pro VW Crafter.

Ptáte se, jaké věkové kategorie se rozhodují pro vestavby? Většinou jsou to lidé, kteří zrovna vstoupili do důchodu, ale obecně se pro tento krok rozhodují ti, kteří chtějí víc využívat svůj volný čas.