Domů / PR / Kde nakoupit vybavení práškových lakoven?

Kde nakoupit vybavení práškových lakoven?

Práškové lakování se dnes aplikuje na všechny kovové předměty, to znamená ocelové, hliníkové i zinkové plechy. K vybavení práškových lakoven patří nejen kvalitní práškové barvy, ale také lakovací boxy, kompletní řešení filtrace vzduchu a další technologie. Veškeré vybavení práškovým lakovnám i jiným odběratelům dodává společnost EKOL s.r.o., jejímž krédem je především ochrana zdraví pracovníků při výkonu práce a ochrana životního prostředí.

Do jakých oblastí dodávky směřují

Hlavními odběrateli jsou především lakovny, a to nejen práškové, ale i elektroforetické nebo s kapalnými nátěrovými hmotami. Dále jsou to galvanizovny, zařízení pro přípravu povrchu nebo pro recyklaci technologických médií. Společnost EKOL vybavuje také zneškodňovací stanice, které likvidují průmyslové odpadní vody. Další oblastí jsou řízení technologických procesů.

Práškové barvy

EKOL dodává práškovým lakovnám originální práškové barvy od předních evropských výrobců, ke kterým patří především KABE. Jedná se o produkty švýcarské kvality, které zaručují nejvyšší efektivitu a nejlepší výsledky. V nabídce je široký sortiment barev pro vnitřní i venkovní prostředí a speciální tenkovrstvé, chemicky odolné a antimikrobiální prášky. Tyto produkty umožňují realizovat širokou škálu kvality povrchu, všechny úrovně lesku, různé druhy struktur a hladké povrchy. Je také možné si objednat zhotovení speciálních, nestandardních odstínů prášku podle zákazníkem dodaného vzorku.

Lakovací kabiny

Lakovny se dělí na jednotlivé typy podle používaných nátěrových hmot. Proto rozeznáváme lakovny práškové, kde se používají práškové barvy, lakovny kapalné s využitím rozpouštědlových či vodou ředitelných nátěrových hmot a konečně lakovny elektroforetické, ve kterých se využívají anaforetické nebo kataforetické nátěrové hmoty.

Spolčnost EKOL dodává nejen jednotlivé lakovací kabiny, ale také lakovací linky v podobě technologických celků s přípravou povrchu, nanášením nátěrových hmot, sušením nebo vypalováním nátěrových hmot. Součástí těchto celků mohou být i další zařízení pro přípravu technologické vody, čištění odpadních vod a odpadní vzdušniny. Další součástí mohou být i dopravní systémy, jako jsou manipulátory, dopravníky a jiné.