Domů / PR / Koberec: Jak vybrat ten správný?

Koberec: Jak vybrat ten správný?

Podlahová krytina v podobě koberce patří mezi trend současné doby. Oproti jiným podlahovým krytinám totiž nabízejí domovu útulný a hřejivý pocit. A jak vybrat ten správný koberec? Víte, na jaké 3 vlastnosti koberce byste měli upnout svoji pozornost?

Barva

Jednou ze základních charakteristik koberce je jeho barva. Vybrat barvu je často jedním z nejtěžších rozhodnutí. Při výběru správné barvy vždy myslete na to, že by měla barva zapadnout do stávajícího interiéru, tak aby koberec ladil se stěnami i nábytkem. Mezi nejoblíbenější barvy patří především neutrální barvy, jako je šedá či hnědá. Avšak rozhodně se není třeba obávat ani výraznějších barev, pokud se hodí do vašeho interiéru. V dětských pokojích se pak nejvíce uplatní dětské koberce, u kterých se největší oblibě těší především koberce s hracími prvky, jež vyzývá dítě k hraní.

Velikost

Při výběru koberce je potřeba se také zaměřit na volbu velikosti koberce, zda chcete koberec na celou plochu místnosti, či pouze pro určitou část místnosti. Celoplošné neboli koberce metrážové dodají interiéru hřejivý a útulný pocit. Jejich nevýhodou však může být náročnější čištění. Kusové koberce jsou vhodné v případě, že chcete oživit nějaký kout místnosti. Skvělé poslouží také k zakrytí nedostatků na hlavní podlahové krytině. Oproti metrážovým kobercům je pro koberce kusové typická snadná údržba, jelikož je lze jednoduše vzít a vyklepat.

Odolnost koberce

Nakonec svou pozornost zaměřte na odolnost koberce, a to s ohledem na prostor, kde bude koberec umístěn. Je zřejmé, že prostory s vyšším provozem budou vyžadovat odolnější typ koberce oproti méně frekventovaným místnostem, kde lze upřednostnit vzhled koberce před jeho odolností. Jedním z nejdůležitějších parametrů, jež značí odolnost koberce, je hustota vlasů. Platí, že vyšší počet vláken na jednotku plochy znamená vyšší odolnost.