Domů / PR / Investice do korporátních dluhopisů dokáže porazit inflaci

Investice do korporátních dluhopisů dokáže porazit inflaci

Kvůli zvyšující se inflaci neustále klesají investiční příležitosti, které by inflaci dokázali porazit. Najít tak vhodný investiční nástroj je stále daleko složitější. Vyvstává tak otázka, kam investovat, aby došlo ke zhodnocení vložených peněz?

Zisk musí být vyšší než inflace

Při investování je třeba myslet na to, že výnos investice by měl být vyšší než je míra inflace. Jelikož pokud je zhodnocení vložených peněz menší než inflace, pak jednoduše ke zhodnocení nedojde, i když by se to na první pohled mohlo zdát. Proto je třeba vybírat investice, které nabízí dostatečně vysoké výnosy. Není třeba dodávat, že i ten nejlépe úročený spořicí účet dnes již nedosahuje výše inflace.

Jednou z možností, jež se nabízí, jsou korporátní dluhopisy. Firemní dluhopisy nabízí poměrně vysoké úročení, které se pohybuje v rozmezí 5-10 %, což stále dostačuje na současnou míru vysoké inflace. Navíc se jedná o investici, pro niž není potřeba disponovat hlubokými znalostmi, tudíž jsou dluhopisy otevřeny pro zkušené i začínající investory.

Podle čeho vybírat korporátní dluhopisy?

Táhne vás to k investování a zvažujete investování do korporátních dluhopisů? Pak je třeba se věnovat výběru vhodné firmy, které svěříte své peníze. Nabídka korporátních dluhopisů v posledních letech stoupá, avšak míra rizika u jednotlivých firem může být značně odlišná. Z tohoto hlediska je potřeba se na jednotlivé emitenty podívat mikroskopickýma očima. Platí, že nejlepší dluhopisy vydávají firmy s dobrým podnikatelským záměrem, historií a kladnými referencemi.

Mezi kvalitní dluhopisy lze zařadit především korporátní dluhopisy od firem věnující se realitám, ať jde o nákup, či prodej nemovitostí, rekonstrukci nemovitostí apod. Jednou z takových firem je společnost PFC Invest, která nabízí garantovaný výnos 8,8 % s minimální investicí od 25 000 Kč. Na jejich webu můžete najít i dluhopisy dalších společností.