Domů / Novinky / Konzervativní německá strana označuje EU za „neúspěšný projekt“

Konzervativní německá strana označuje EU za „neúspěšný projekt“

Konzervativní německá politická strana Alternativa pro Německo (AfD) oficiálně prohlásila Evropskou unii (EU) za „neúspěšný projekt“. Toto prohlášení zveřejnila AfD ve svém aktuálním programu, který byl představen na nedávném sjezdu strany v Německu v rámci přípravy na nadcházející volby do Evropského parlamentu v červnu 2024.

EU zcela selhala

Podle programu AfD EU „zcela selhala“ při řešení mnoha problémů sužujících kontinent, včetně přistěhovalectví a agendy zelené energie. Strana také dala jasně najevo, že nepodporuje přijetí eura jako měny v Německu. Program AfD se zastavil před požadavkem odchodu Německa z EU. Místo toho AfD požaduje, aby byl blok přepracován a přebudován na „federaci evropských národů“, jejímž hlavním úkolem by byla ochrana vnějších hranic kontinentu před masovou migrací, strategická autonomie v bezpečnostní politice a zachování tzv . „různé identity“, které tvoří Evropu.

„Na základě těchto pilířů mohou členské státy autonomně a flexibilně uzavírat funkční dvoustranné nebo mnohostranné dohody podle svých potřeb. Naše představa o Evropě je jasná: suverénní národní státy místo superstátu EU a dluhové unie, svobodní občané místo ochrany a byrokratické uvěznění. A lidé žijící spolu v míru a respektu na našem kontinentu,“ uvedla strana.

AfD by mohla Německo převzít do roku 2025

Vydání tohoto programu přichází v době, kdy obliba AfD v Německu neustále stoupá. Nedávné průzkumy ukazují, že podpora pro konzervativní stranu se pohybuje mezi 18 procenty a rekordními 23 procenty.

V Německu se mají konat další federální volby v roce 2025. Pokud současné volební trendy přetrvají, levicová Sociálně demokratická strana (SDP) německého kancléře Olafa Scholze bude pravděpodobně sesazena z trůnu jako největší strana a jeho trojkoalice s propodnikatelskou Svobodná demokratická strana (FDP) a ekologičtí Zelení nemusí mít dostatek křesel, aby vytvořili většinu v parlamentu.

Navzdory jasné hrozbě, kterou AfD představuje, se zdá, že Scholz a jeho strana to nezaskočilo, přičemž kancléř již v červnu prohlásil, že „je přesvědčen, že AfD si v příštích všeobecných volbách nepovede o nic lépe než v těch minulých. „

AfD musí také narazit na „firewall“, který nastavilo pět dalších hlavních německých stran – SDP, FDP, Zelení, Strana levice a konzervativní blok Křesťanskodemokratické unie a Křesťanskosociální unie (CDU/CSU). nahoru. Tento firewall je v podstatě příslibem, že nebude spolupracovat s AfD v žádné formě , ať už na federální, státní nebo místní úrovni.

Předseda CDU Friedrich Merz zopakoval, že tento firewall zůstane aktivní, protože trval na tom, že nikdy nedojde k žádné spolupráci mezi jeho stranou a AfD, a to ani na místní úrovni. Přední členové AfD se nedávno vyslovili proti spolupráci s CDU/CSU bývalé kancléřky Angely Merkelové – což je odklon od dřívějších prohlášení spolupředsedy AfD Tino Chrupally, který se zasadil o to, aby CDU zlikvidovala firewall proti straně.

Místopředseda AfD Stephan Brandner nedávno prohlásil, že „nevidí důvod, proč by se měl obrátit“ na CDU s tím, že strana měla možnost zkoušet s AfD spolupracovat „příliš dlouho“.

Před federálními volbami v roce 2025 se však lídři AfD připravují na volby do Evropského parlamentu v příštím roce a také na několik celostátních voleb, včetně dvou koncem tohoto roku. Chrupalla poukázal na to, že aktuální průzkumy naznačují, že by se strana mohla nakonec stát největší stranou v nejméně třech zemských volbách ve východním Německu.

„Mohli bychom převzít vládní odpovědnost,“ řekl Chrupalla.

Cílem strany v nadcházejících zemských volbách je získat dostatečnou podporu, aby bez spolupráce s AfD nemohla žádná z ostatních stran vytvořit většinu. Pokud by se na státní úrovni prolomilo „tabu“ spolupráce s AfD, mohlo by to učinit budoucí porušování takzvaného firewallu méně kontroverzním.

Chrupalla dokonce poznamenal, že strana bude v blízké budoucnosti ve vládě „nejdříve ve státě na východě, a pak na západě a pak celostátně“.

„Někteří politici chtějí stavět firewally ,“ dodal Chrupalla. „My východní Němci máme zkušenosti se zdmi a poslední zeď, která byla postavena v Německu [Berlínská zeď]… my východní Němci jsme ji strhli.“

Zdroje:
https://www.naturalnews.com/2023-08-10-conservative-german-party-european-union-failed-project.html
https://www.breitbart.com/politics/2023/08/09/the-european-union-is-a-failed-project-declares-german-populist-afd-party/
https://apnews.com/article/germany-far-right-alternative-afd-election-europe-2bb01a35f277e97ea48558a0e664da49
https://www.dw.com/en/germanys-far-right-afd-derides-eu-as-failed-project/a-66454210
https://foreignpolicy.com/2023/02/20/germany-far-right-afd-bundestag-populism/
https://www.brighteon.com/dca2543e-550e-46d0-b57f-4c00ef2368e7

Obrázky: Pixabay.com