Domů / Novinky / Kult Converse – nejen obyčejné tenisky!

Kult Converse – nejen obyčejné tenisky!

Converse boty to je kult: nejsou totiž jen obyčejnými keckami, ale stejně tak jako džíny Levi´s 501, zapalovač Zippo nebo černé brýle Ray-Ban, jsou více než jen oděv či doplněk. Converse v sobě mají magickou rock´n´rollovou historii a téměř každá cool subkultura si je přivlastnila!

1Samotná firma Converse vznikla již v roce 1908! O devět let později spatřily světlo světa první Converse All-Star. Původně vznikly jako basketbalová obuv a v 60. letech měla firma Converse neuvěřitelný téměř devadesáti-procentní podíl na trhu s basketbalovou obuví. Jenže již v padesátých letech se z All Stars stal doslova kult, když se staly „poznávacím znakem“ mladistvých rebelů. Ladily s nejrůznějšími styly oblékání, reprezentovaly nezávislost a odpor ke konvencím!

Plátěnky si zamilovali fanoušci rockabilly, za své vzali hippies, následující desetiletí si je zase přivlastnili punkeři. Converse nosili The Beatles i The Ramones, Elvis stejně jako James Dean. Jejich popkulturní status odrážel i film – trénoval v nich Sylvester Stallone jako Rocky, stejně tak i John Travolta a spol  na hřištích Rydellu v kultovní Pomádě, barevně se podle nich odlišovaly gangy ve West Side Story.  Dnes bez nich nedají ránu např. Green DayBonoMadonnaJustin Bieber, modelka Kate Moss či Kobe Bryant!

V České republice můžete Conversky zakoupit se zárukou originality ideálně v autorizovaném Converse shopu www.u-star.cz, který  patří ke kamennému shopu U*Star Converse v Hradci Králové. Soustředí se na oblečení, tašky a především boty pro mladé. I když nejen pro ně, protože stěžejní značka tohoto shopu – Converse – je oblíbená napříč několika generacemi.

u-star_flyer_webovka3Na adrese www.u-star.cz stejně jako v shopu v HK (najdete ho v Mýtské ulici, která je jedinou příjezdovou cestou na Malé a Staré náměstí v HK) si z přijdou na své všichni, kdož mají rádi osobitý styl. Na výběr mají ze značek jako Vans či Drunknmunky. Největší zastoupení zde ale má kultovní americká značka CONVERSE.
Plátěné tenisky All Star od Converse jsou populární již desítky let a v poslední době jejich obliba závratně stoupá především u mladé generace. Neméně oblíbená je i pestrá řada Converse Star Player – obuvi v pohodlném mětském stylu, stejně tak i originální oblečení a doplňky, nemluvě o populárních Converse taškách a kabelkách.