Domů / Kultura / Stereotypní řeči o homosexuálech

Stereotypní řeči o homosexuálech

Přestože společnost je mnohem tolerantnější než dříve, stále se najdou zažité stereotypy, které škatulkují lidi právě podle toho, jak se chovají. Pojďme se podívat na zažité mýty o homosexuálech.

Asi nejzákeřnějším a nejnezdravějším stereotypem o homosexuálech je to, že homosexuálové zneužívají děti. Většina ne rozumně uvažujících lidí, si myslí, že homosexuálové jsou zároveň i pedofilní a zneužívají děti. Tento mýtus a absurdní lež si nezakládá na pravdě. Žádná vědecká studie nepotvrdila, že by homosexualita byla spojena s nadměrným výskytem pedofilie. Přitom lidé trpící pedofilní sexualitou nejsou zaměřené na pohlaví a nedělají rozdíl mezi homo či heterosexualitou.

Dalším mýtem, který je zatím nevyřešení je adopce dětí homosexuálními páry. Přestože neexistuje jednoznačná odpověď na to, co je a není špatné, většina dětí, která vyrůstala s homosexuálním párem či lesbickým párem byla stejně vychovaná a připravena do života jako jiné děti, které byly pod výchovou heterosexuálních párů.44269745-994a-49d9-a96e-c18c56caeab5

Stereotyp, který si právě teď představíme, už není ani až tak stereotypem, ale spíše blbostí lidí, který neumí používat svůj rozum. Na mysli máme tvrzení, že být gayem či lesbičkou je dobrovolná volba. Pokud patříte mezi takové ignoranty, stojíte i proti samotné vědě. Být homosexuálem či lesbičkou je totiž geneticky podmíněné a ničím se to nedá ovlivnit. Vědecké výzkumy se shodují, že sexuální orientace vzniká již během prenatálního stádia člověka a nedá se tedy za žádných okolností ovlivnit.

Homosexualita je proti samotné přírodě a nikde jinde než u člověka, k vidění není. Většina odpůrců homosexuálů se odkazuje na to, že v přírodě se homosexuální páry nevyskytují. Jenže většina těchto odborníků na přírodu neví, jak moc se mýlí. Homosexuality u zvířat je běžnější, než se na první pohled zdá a například šimpanzi se k homosexualitě ubírají při řešení konfliktů. Podobné zástupce však najdeme i u lvů, delfínů či dalších živočišných druhů, kterých je kolem 1500.

Příště, než vyplivnete z pusy nějakou stereotypní hlášku o homosexuálech, se radši dvakrát zamyslete jestli je váš názor tak pravdivý jak si myslíte a jestli ten divnej náhodou nejste vy sami.