Domů / PR / Kuna: nepříjemný nepřítel. Jaké existují metody pro její odstranění?

Kuna: nepříjemný nepřítel. Jaké existují metody pro její odstranění?

Kuna je jedno ze zvířátek, které si ve svém domě rozhodně pěstovat nechcete. Kromě toho, že můžete slyšet, jak se pohybuje nad vašimi hlavami, můžete se spolehnout také na to, že kálí a močí kam ji napadne. Často se také pustí do střešní izolace, kterou dokáže velmi dobře zničit. Někdy tento škůdce řádí také v autě, kde dokáže taktéž způsobit nemalé škody. Jaké jsou zaručené metody, jak se jí zbavit?

Speciální visačky

K dostání jsou speciální visačky, které jsou napuštěné biologickým přípravkem, který odpuzuje jak kuny, tak také jiné hlodavce. Použít se dají kdekoli mimo interiér vozu a ne na lakovaných površích. Taková visačka vypadá tak trochu jako klasický vonný „stromeček“, který používáme k provonění auta. Můžete jej instalovat přímo do motorové části vozu (v dobré vzdálenosti od pohyblivých prvků motoru) nebo pod střechu či na jiná místa, kde se kuny vyskytují.

Odpuzovače kun

Podobným způsobem fungují také odpuzovače kun ve formě spreje. Výhodou je to, že je můžete aplikovat na různá místa. Pokud tedy víte, že se kuny zdržují na více místech, vyplatí se investovat rovnou do tohoto spreje. Ten jednoduše nastříkáte tam, kde se kuny vyskytují. Na tomto místě vydrží sprej účinkovat asi 1 až 2 měsíce, pak je třeba sprej aplikovat znovu.

Kuličky proti kunám

Tyto kuličky jsou určeny do motorového prostoru vozidla. Umístí se do speciálního držáku. Snažte se nedotýkat se jich holýma rukama, po dokončení aplikace si raději umyjte ruce. Jedna kulička vydrží asi 6 týdnů. Při nesprávném umístění hrozí ztráta kuličky i držáku. Dejte si proto záležet.

Kovová past na hlodavce

Jedná se o speciální past, do které kuna vleze, už ale není schopna vylézt ven. Vy tak odchytíte živé zvíře, které je zapotřebí někde vypustit. Z toho vyplývá také nevýhoda: past je třeba pravidelně kontrolovat, takže na místa, kde se vyskytujeme jen občas, je nepoužíváme.