Domů / PR / Last minute zájezdy k moři
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Last minute zájezdy k moři

Využít last minute zájezdy k moři za příjemnou cenu se vždy vyplatí. Čeští turisté si letos za mnohé zájezdy koupené na poslední chvíli k moři musí něco připlatit, ale dovolená v Chorvatsku vyjde levněji.

Nejvíce se zdražily last minute zájezdy do Egypta, Řecka či Bulharska. Last minute zájezdů do uvedených populárních destinací je v současné době ale rekordně málo. Do nejoblíbenějších lokalit už často turisté volný zájezd letos nepořídí. Mnohé kvalitní kapacity, které jsou umístěné přímo na pláži, již nyní hlásí 100% obsazenost až do konce letních prázdnin.

Last minute do Chorvatska a dovolená u moře

Oproti loňskému roku stouply ceny last minute zájezdů v průměru v řádu o stovky korun na osobu. Pokračuje již dřívější trend směrem ke kvalitnějším hotelům s požadavky na další služby a vybavenost hotelů, kde jsou k dispozici tobogány, bazény, kluby a doprovodné programy nejen pro děti. Většina leteckých zájezdů se také dnes prodává se službami all inclusive. Chorvatsko je dlouhodobě oblíbené rodinami s dětmi, mladými páry i staršími lidmi. Last minute do Chorvatska je tedy dobrou volbou pro všechny, co řeší svou dovolenou na poslední chvíli.

Ubytování v Chorvatsku

Jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších turistických destinací je stále Chorvatsko. Každým rokem Chorvatsko navštíví více než 10 milionů turistů a navíc toto číslo rok od roku roste. Turisté z celé Evropy si hledají ubytování pro svou dovolenou v Chorvatsku a právě kvůli tomu se nabídka neustále rozšiřuje po celém chorvatském pobřeží. Dovolená u moře v Chorvatsku je provázena proslulým tyrkysově modrým mořem, krásnými borovicovými háji poskytujícími stín a stovkami ostrovů lemujícími pobřeží Jadranu, které jsou oblíbenou letní volbou mnoha turistů. Zdejší apartmány jsou v Chorvatsku ideální také pro rodiny s dětmi.

Kde hledat inspiraci

Na Istrii jsou oblíbené letní vily a apartmány v Jižní Dalmácii například v letoviscích jako Trogir, Split nebo ve vzdáleném, proslulém Dubrovníku, kde kromě členitého pobřeží s úžasnými plážemi, křišťálově čistého moře a opravdu nádherných přírodních scenérií nabízí i zcela unikátní atmosféru historických měst s památkami UNESCO. Forma soukromého ubytování v Chorvatsku je tradičním způsobem jak strávit pohodovou dovolenou a vychutnat si nejen paprsky sluníčka a koupání v moři, ale i vytoužené soukromí, které zdejší apartmány a rekreační vily v Chorvatsku nabízejí.

Nejoblíbenější destinace

K nejoblíbenějším destinacím na Istrii patří Umag, Poreč, Pula či Crikvenica. V Dalmácii je to zejména Šibenik, Split, Omiš, Brela, Baška Voda, Maďarska, Zadar a Dubrovník. Pestrou nabídku v rekreačních domech s výhledem moře či ubytování v apartmánech přímo na pláži lze nalézt i na rivierách jako Zadarská, Makarská, Splitská nebo Omišská.