Domů / PR / LEGO® Education 45345 SPIKE™ Essential

LEGO® Education 45345 SPIKE™ Essential

Každý, kdo má děti ví, jak se jim občas nechce do školy. Místo učení by si radši hrály nebo dělaly spoustu zábavnějších věcí a škola je prostě nebaví. Ať se učitelé snaží sebevíc, k větší chuti k učení to většinou nevede. Ale my vám pomůžeme to změnit. Už jste slyšeli o čím dál víc populárnějším konceptu výuky STEAM? Možná ano, ale chybí vám praktické informace. Pojďme to společně napravit.

STEAM – to znamená učit se hraním

Těchto pět písmen může pro vás i děti znamenat naprosto nový přístup ke škole a vzdělávání. Principem výuky STEAM je větší propojenost jednotlivých předmětů, začlenění nejrůznější kreativní činnosti do výuky a nové vnímání technických předmětů. Suchopárnému teoretickému učení je konec, děti se učí formou hry a ani o tom nemají tušení. Výukové prostředky STEAM rozvíjí přirozenou zvídavost dětí, kreativitu, kritické a logické myšlení a také smysl pro týmovou práci. Učí je objevovat nové a neobvyklé způsoby řešení. Kreativní hračky a roboti jsou vytvořeny tak, aby si ihned získaly oblibu dětí. Hlavně roboti jsou důležití v tomto systému výuky. Ukazují dětem možnosti využití technologií v praxi a děti díky nim zažívají nové věci.

Možná vám připadá výuka v konceptu STEAM příliš náročná, ale pokud budete mít ty správné nástroje, zjednoduší práci i vám. Jedním z takových je naše LEGO® Education 45345 SPIKE™ Essential. Kostičky stavebnice LEGO®, které milují snad všechny děti a nezřídka i dospělí. Už ten název láká ke hraní.

Co všechno najdete v našem LEGO® Essential

449 barevných dílků a 4 minifigurky s různými osobnostmi, vše vyrobené přesně pro daný věk dětí. To je hlavní součást LEGO® Education 45345 SPIKE™ Essential, sady určené pro žáky prvního stupně základních škol. Sada obsahuje výběr známých kostek LEGO® a náhradní dílky. Děti mohou snadno a intuitivně stavět svoje prototypy. Pomocí figurek prožívají své vymyšlené příběhy, které přivedou k životu jednoduchým hardwarem za pomocí 2 malých motorů, světelné mřížky, senzoru barev a dobíjecí baterií s portem pro micro USB k nabíjení a připojení.

Srdcem celé sady je chytrý malý hub se 2 porty a možností připojení přes Bluetooth. Všechno je uložené v praktickém boxu s barevnými přihrádkami pro snadné ukládání. Jednoduché programování, založené na ikonách a slovech, pomáhá rozvíjet programovací schopnosti žáků, vytvářet posloupnosti a smyčky. Děti se hravou formou učí zpracovat technický návrh, pojmenovat problém, najít pro něj řešení, testovat a vylepšovat svůj prototyp. Na stejném principu funguje také LEGO® Education 45678 SPIKE™ Prime Set

Ale to není vše. Sada poskytuje také kompletní podporu pro učitele. Celá sada je součástí vzdělávacího programu LEGO® a nabízí výukové hodiny vytvořené podle standardu STEAM, které jsou rozděleny do 5 celků obsahujících 8 částí uzpůsobených 45 minut vyučovací hodiny. Pro učitele máme ukázková videa a kompletní program profesního rozvoje. S námi vás nic nezaskočí a budete moci vést svoje hodiny úspěšně a s radostí.