Domů / PR / Lékárničky se na každém pracovišti svým obsahem liší

Lékárničky se na každém pracovišti svým obsahem liší

K povinnostem každého zaměstnavatele je sestavit lékárničku, která bude na pracovišti vždycky přítomná. S obsahem takové lékárničky si však nemusí zaměstnavatel vždycky vědět rady. Důvodem toho je především fakt, že obsah lékárničky se na každém pracovišti krapet liší. To určitě uznáte sami – nelze sestavit lékárničku, která by byla naprosto stejná jak pro kanceláře, tak pro stavebnictví. To zkrátka nelze. V každém podniku hrozí zcela jiná rizika a jiné pracovní úrazy. Proto raději požádejte o pomoc firmu Extéria, o které se dočtete na internetu v různých referencích a recenzích. Firma vám poradí, jak lékárničku sestavit a co do ní dokoupit, aby byla zcela kompletní.

Zpravidla se základ každé lékárničky na pracovišti odráží od klasické autolékárničky. Čili nechybí jak dva druhy obvazů, tak několik typů náplastí, dále obinadlo, rouška a kromě jiného také rukavice nebo nůžky a trojcípý šátek. Další obsah lékárničky se pak stanovuje už na základě konkrétního pracoviště a rizik, která na pracovišti hrozí.

Jak vypadá lékárnička v kuchyni

Například pokud mluvíme o lékárničce do kuchyně (tedy do restaurací nebo hospod), chybět by neměl kožený chránič prstu nebo chladící polštářek. Nutností je mimo jiné i prostředek k ošetření popálenin.

Jak vypadá lékárnička v tělocvičně

Lišit se bude samozřejmě i lékárnička, která je umístěná v tělocvičně, v posilovně nebo ve fit centru. V tomto případě obsahuje velmi často i elastické obinadlo, taktéž chladivý sprej, který snižuje bolesti po úrazu, nebo gel proti modřinám, otoku a bolesti.

Když pracujeme s dráždivými látkami

Pracujete v podniku, kde neustále přicházíte do kontaktu s dráždivými látkami nebo případně s žíravinami? I vy budete mít na pracovišti krapet jinou lékárničku. Ta bude pravděpodobně obsahovat i oční kapky obsahující septonex nebo oční vodu, která bude obsahovat kyselinu boritou.