Domů / PR / Letos po Chorvatsku trajektem

Letos po Chorvatsku trajektem

Ačkoliv léto je již v nedohlednu, je leden měsícem, kdy mnoho Čechů začíná plánovat svou letní dovolenou. Důvody jsou ryze pragmatické. Díky včasnému naplánovaní dovolené ji můžete pořídit za ceny, které jsou výrazně levnější. Plánujete-li proto dovolenou, je nejvyšší chvíle se rozmyslet, jaké zážitky si chcete toto léto dopřát.

Chorvatsko trajektem

Chorvatsko je historicky nejoblíbenější destinací Čechů. I letos se dá očekávat, že se do Chorvatska pohrnou hordy českých turistů. Proto se kromě nich můžeme těšit na smíšené česko-chorvatské policejní hlídky a na možnost zakoupit český tisk v každé dobré chorvatské trafice.

Ačkoliv je Chorvatsko nádherná země, která má turistům co nabídnout, mnohým z nás se již tento „tradiční způsob dovolené“ začínat zajídat. Dobrou zprávou je, že i dovolenou v Chorvatsku si lze užít jinak. Je to země krásných památek i přírody. K těm nemusíte cestovat jen automobilem, ve kterém je v letních měsících prakticky nedýchatelno. Automobil můžete totiž v klidu nahradit trajektem

Trajekty v Chorvatsku

Vzhledem k tomu, že je Chorvatsko stát obdařený mořem, má také hustou trajektovou síť. Tu již roky provozuje tamní společnost Jadrolinija. Kromě vnitrostátních chorvatských linek společnost provozuje trajekty na trase Itálie-Chorvatsko. Při cestách trajektem po Chorvatsku poskytuje Jadrolinija ten nejvyšší komfort, který vám pomůže si vaši dovolenou užít. Ano, doprava trajektem možná není nejrychlejší, ale kdo by na dovolené spěchal? Tu si přece chceme hlavně užít.

Kde si trajekt zarezervovat?

Ne každý je takový dobrodruh, aby trajekt rezervovat někde v Chorvatsku na poslední chvíli. To naštěstí již dávno nemusíte. Můžete například využít služeb moderního rezervačního portálu eTrajekty a zarezervovat si trajekt přes něj.