Domů / PR / Likvidace společností

Likvidace společností

Založení firmy je krásná věc, člověk podniká pod hlavičkou své společnosti a stará se o její růst a věhlas. Ne vždy se ale podaří dosáhnout vysněného cíle a místo úspěchu může přijít zklamání. Vedení firmy je velmi složité a současný trh je velmi konkurenční. Pokud se vám stalo, že místo úspěchu čelíte neúspěchu a vaše firma je zadlužená nebo prodělává, možná je nejvyšší čas toto dobrodružství ukončit a začít od začátku.

Jak na likvidaci firmy

Ačkoliv je založení společnosti poměrně jednoduchý proces, likvidace společností už tak snadným procesem není. Pokud toužíte po zlikvidování společnosti a tedy i jejím vymazání z Obchodního rejstříku, je vhodné se u této služby obrátit na zkušenou firmu, která vám s likvidací pomůže. Obrátit se můžete na společnost sídlomat s.r.o., která se postará o bezproblémovou likvidaci, aby pro vás neznamenala žádné starosti navíc. Firma disponuje týmem zkušených profesionálů, kteří se této činnosti věnují mnoho let, dokonale ji rozumí a zajistí ji co nejlépe. Společnost můžete na firmu přepsat a ona už se postará o vše potřebné. Samotná likvidace firem je poměrně náročný proces, který obnáší mnoho papírování a vyřizování. Celý průběh trvá obvykle půl roku a více.

Likvidace je u každé firmy velmi individuální. Celý průběh obvykle vypadá tak, že se specialisté nejprve seznámí se stavem společnost, navrhnou postup likvidace, podepíše se dokumentace, uhradí se zákonný poplatek za likvidaci a začne se s likvidací. Vyřeší se pohledávky, zpeněží se zbytkový majetek, udělá se závěrečná zpráva o průběhu likvidace, účetní uzávěrka a společnost se vymaže z obchodního rejstříku. Zajistěte si komplexní řešení likvidaci společnosti na Sidlofirmypraha5.cz a specialisté se postarají o to, aby pro vás byla likvidace co nejméně stresujícím zážitkem.