Domů / Cestování / Muž přežil se psem na moři 2 měsíce jen s pomocí dešťové vody a syrových ryb

Muž přežil se psem na moři 2 měsíce jen s pomocí dešťové vody a syrových ryb

Z Tichého oceánu přichází drásavý a inspirující příběh o přežití, když námořník Timothy Shaddock (51) a jeho pes byli zachráněni po 3 měsících zmítání na moři. Nyní je ošetřován lodním lékařem na palubě trawleru na lov tuňáků, který ho zachránil, a australské zprávy hlásí, že neutrpěl žádná větší nebo vážná zranění.

Trosečník, kterého se podařilo zachránit

„Potřebuji jen odpočinek a dobré jídlo, protože jsem byl dlouho sám na moři,“ řekl Shaddock poté, co byl zachráněn. „Jinak jsem ve velmi dobrém zdravotním stavu.“

Přesto vypadal jako muž na otrhaném okraji, se zmenšenou postavou a vlasy narostlými tak, že ho lodní doktor přirovnal k postavě Toma Hankse v Trosečníkovi .

Shaddock odletěl ze Sydney v květnu v katamaránu na cestě do Francouzské Polynésie, ale špatné počasí vyřadilo veškerou jeho elektroniku a on se brzy ztratil ve velkém modrém nic. Shaddock se chránil před úpalem tím, že se schovával pod baldachýnem, a hrdinnému, vytrvalému námořníkovi se podařilo ulovit dostatek ryb s vybavením, které měl na palubě, aby on a jeho pes Bella přežili přes 2 měsíce izolace.

Dešťová voda je udržela naživu, zatímco doufali v záchranu, která přišla v červenci v podobě vrtulníku plavidla lovícího tuňáky. Je přivezen zpět do Mexika, kde se mu dostane náležité lékařské péče.

Podívejte se na příběh níže:

Zdroje:
https://www.bbc.com/news/world-australia-66216191
https://www.goodnewsnetwork.org/man-and-his-dog-survive-2-months-at-sea-drinking-rainwater-and-eating-raw-fish/

Obrázek: Youtube screenshot