Domů / PR / Může eshop fungovat bez čárových kódů?

Může eshop fungovat bez čárových kódů?

Čárové kódy se staly synonymem pro obchody. Bez nich bychom si totiž nedokázali představit moderní nakupování. Co ale takové eshopy – potřebují je také?

Mít, nebo nemít čárový kód? To je otázka, nad kterou si láme hlavu celá řada majitelů internetových obchodů. Právě čárový kód totiž může být vstupenka k zcela novým možnostem a dalším příjmům. Jak je to možné?

Dá se fungovat bez EANů?

Možná si teď říkáte, že internetové obchody přece čárové kódy EAN 13 nepotřebují. Jenže opak je pravdou. Internetové prostředí je nastaveno takovým způsobem, že se ani ti největší dodavatelé bez EANu neobejdou. Důvodů je hned několik, ten nejdůležitější ale tkví v největších společnostech – největším světovém vyhledávači a největším českém vyhledávači.

Čárové kódy totiž mohou otevřít vašemu eshopu dveře do katalogů. Ty největší přitom EAN 13 přímo vyžadují. Některé pak jen částečně. Jestliže budete chtít váš eshop zapsat do katalogu, který EAN vyžaduje, nebudete mít šanci. Ani u těch ostatních ale příliš nepochodíte. Většina z nich totiž obchody, které čárové kódy nepoužívají, penalizuje.

Proč si pořídit EAN kódy?

Ne sice finančně, ale potenciální ztráta by se v penězích určitě dala vyčíslit. Katalogy přece jen přinášejí celé řadě eshopů v podstatě bezplatnou reklamu a návštěvnost. A jelikož jsou eshopy, které EAN 13 kódy nepoužívají, penalizovány po stránce zobrazení, mohou tak přijít o potenciální zákazníky. S registrací vašich produktů do celosvětového řetězce čárových kódů rozhodně neotálejte. Nemuselo by se vám to totiž vůbec vyplatit.

Vygenerovat čárový kód je přitom poměrně jednoduché. Zamiřte na Barcodes.cz a najděte generátor EAN kódů. EAN 13 generator vám po zaplacení poplatku ihned vygeneruje unikátní kód, který budete moct používat pro prodej vašeho zboží. Mějte ale na paměti, že za čárové kódy budete muset platit pravidelný poplatek na základě vašeho obratu.