Domů / PR / Nechte své auto ekologicky zlikvidovat

Nechte své auto ekologicky zlikvidovat

Vrak auta sice můžete nechat odtáhnout na vrakoviště, ovšem odtah vás bude stát peníze. Pokud přece jen tak učiníte, nezapomeňte, že přináší likvidace vozidla odhlášení na příslušném úřadě.

Ačkoli odhlášení vozidla je zcela na vás, vše ostatní vyřídíte jednoduše na SbohemAUTO.cz. Společnost se zabývá odtahem a ekologickou likvidací vozidel. Odtah zajišťuje zcela zdarma. Na webu také naleznete podrobné instrukce k odhlášení vozidla na úřadě.

Prodej a darování

Pokud máte pocit, že vaše auto ještě může být pojízdné a vyplatí se investovat do jeho opravy, můžete ho prodat nebo darovat, například na charitu. Pokud vám však jen stojí na zahradě nebo zabírá místo na parkovišti na sídlišti, zajistěte jeho bezplatný odtah a ekologickou likvidaci na SbohemAUTO.cz.

Na webu neobjevíte překupníky s vozy, ale za svůj vrak můžete získat až 5000 CZK. Ačkoli je cena šrotu v současnosti nízká, alespoň minimální hodnotu autovrak mít může.

Recyklace s licencí a dokladem o ekologické likvidaci

Mohlo by vás vyděsit pomyšlení na to, že byste svůj automobil odtáhli na vrakoviště, ale všechny jeho životaschopné kusy budou buď znovu použity, nebo recyklovány. Ocel, pneumatiky a další díly mohou mít další využití, takže je to lepší, než auto úplně zničit. Než však auto sešrotujete, ujistěte se, že má vrakoviště licenci a získejte také osvědčení o zničení, než necháte své auto v rukou vrakoviště. SbohemAUTO.cz nabídne vždy k výkupu všem akreditovaným recyklačním centrům v České republice. Tato služba není nijak zpoplatněna.

Dalším krokem, který stojí za to udělat před rozloučením s vaším vozem, je odstranění nekovových dílů, které byste mohli znovu použít nebo prodat online. Například kapalina do ostřikovače, vzduchový filtr a zapalovací svíčky jsou položky, které můžete znovu použít nebo prodat na autobazarech.