Domů / Zdraví / Nesmyslné rady jak na kocovinu

Nesmyslné rady jak na kocovinu

Nesmyslné rady jak na kocovinu, které vám zaručeně nepomohou, ba naopak vám vše zhorší. Podíváme se na zoubek mýtu o pití piva a tvrdého alkoholu, studené sprše či silné kávě.

Nejdříve pivo a pak kořalka. Jeden z největších mýtů, které se mezi hospodami šíří. Pokud si myslíte, že to vám zabrání kocovině, jste na omylu. Ostatně druhý den ráno to sami poznáte. V jakém pořadí pijete alkohol je celkem jedno, důležité je celkové množství alkoholu, které vypijete.

Na počtu vypitého alkoholu se projeví i délka kocoviny. Ta obvykle trvá mezi osmi a čtyřiadvaceti hodinami.

Po těžké noci vás zvedne na nohy studená sprcha. Spousty lidí se domnívá, že studená sprcha jim pomůže snáze se vyrovnat s kocovinou. Po sprše se budete cítit více svěžejší a celkově více odpočatí, ale na kocovinu to opět nemá žádný vliv.

Aspirin je nejlepší přítel člověka na kocovinu. V každé domácí lékárničce najdete alespoň jedno balení. Jenže má to svůj háček. Předtím, než se rozhodnete si vzít prášek, přečtěte si složení léku. Aspirin nebo jiný prášek vám uleví od bolesti hlavy a bolesti svalů. Na druhou stranu vám však zadělá na další žaludeční potíže, neboť vám podráždí žaludek. Nehledě na fakt, že většina těchto léků jsou nevhodné pro lidi, kteří trpí nemocemi trávicího ústrojí.esq-tequilas-glass-050111-xlg

Vyprošťovák vás zachrání před zabitým dnem. Jenže to má opět háček, stejně jako předchozí rady jak na kocovinu. Skutečně je tomu tak, že pivo či panák vám může ulevit od kocoviny, ale zároveň vám prodlouží dobu léčení z kocoviny. Dobře si rozmyslete, zda si chcete prodloužit dobu kocoviny nebo to tu chvíli vydržíte.

Po víně nebudete mít kocovinu, je poslední poučka, kterou si dnes vyvrátíme. Jistě jste to slyšeli. Pokud si dáte víno a vyhnete se tvrdému alkoholu, nebudete mít kocovinu. Jenže po vínu a obzvláště červeném, budete mít větší kocovinu, než například po vodce. Díky kongenerům, které obsahuje víno, se kocovina výrazně zhorší. Pokud se chcete vyhnout těmto zlým látkám, vybírejte si světlý alkohol jako je gin, bílé víno či vodka. Naopak se vyhýbejte tmavému alkoholu jako je whisky, červené víno či brandy.